Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mária Čírová
Mária Čírová facebook.com
4. mája 2016 ŠoubizDomáci šoubiznis od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Mária Čírová má problém s číslami. Ako je na tom jej syn?

Slovenská speváčka Mária Čírová už odmalička inklinovala k spevu a hudbe. Predmetom ako matematika či fyzika podľa vlastných slov nikdy nerozumela. „Na matematiku nemám nadanie, nemám logické myslenie. Nikdy to síce nebolo také zlé, že by som ju absolútne nevedela, bola som taká dvojkárka, ale tým, že som z učiteľskej rodiny a rodičia nás drilovali a snažili sa z nás mať jednotkárov, tak tá dvojka z matiky na vysvedčení vždy svietila,“ zaspomínala si na školské časy mladá Trnavčanka.

Na hodinách matematiky vraj vždy spala. „Nebavilo ma to. Možno to bolo trochu aj prístupom učiteľky, ťažko povedať, ale hodiny matiky som vždy prežívala v hladine alfa. Pozerala som sa na učiteľku, pritakávala som a vôbec som nevnímala, čo hovorí,“ zasmiala sa speváčka. „Môj otec bol brutálny matematik, vysvetľoval mi a učil ma doma, jeho to veľmi bavilo, no nedokázala som vnímať ani jeho,“ dodala.

Matematické myslenie, ktoré jej podľa vlastných slov chýba, vidí však na svojom synovi Hugovi. „Hugo má iba šesť rokov a tak mu to myslí, že ma to až prekvapuje. Maroš (Maroš Kachút, Čírovej partner, pozn. red) to má ale tiež, takže Hugo bude zrejme viac po ňom. Ja som bola vždy založená umelecky – hudba, tanec, spev, vždy ma to ťahalo do tejto sféry. Mám pocit, že pre to som sa aj narodila. Aj sa na tom pódiu cítim strašne dobre, hlavne keď vidím tých všetkých spoluhráčov a vokalistov, ako prežívajú jednotlivé vystúpenia. Vtedy si hovorím ‚Som tu asi dobre‚,“ dodala Čírová.

Ak by predsa len musela známa speváčka mikrofón a klavír jedného dňa odložiť a zvoliť si iné povolanie, stala by sa vraj učiteľkou. „Asi by ma bavilo učiť deti. Pokojne všetko okrem tej matiky. Prvý stupeň by som, myslím, zvládla,“ podotkla.

K téme

Na čo sa na Vianoce teší najviac Mária Čírová? Mária Čírová sa učí jazdiť na koni zo seriálu Divoké kone

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.