Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Maroš Baran
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Koláž To by som spravil aj ja.. a lepšie Koláž To by som spravil aj ja.. a lepšie
21. mája 2013 Kultúra od DJSITA Diskusia()

Maroš Baran …A spravili sme to lepšie

Projekt TO BY SOM AJ JA SPRAVIL… A LEPŠIE! 3 priniesol výstavu, módnu prehliadku študentov VŠVU a Divadlo elledanse sa predstavilo súčasným tancom.

Maroš Baran a jeho kolegovia z VŠVU predstavili v sobotu projekt TO BY SOM AJ JA SPRAVIL… A LEPŠIE! 3 (TOBY3) – nádhernú, zaujímavú, nositeľnú ale aj umeleckú kolekciu šiat, ktorá bola sprevádzaná hudobníkom a producentom Pjonim.

Steny priestorov Divadla elledance sa opäť zmenili na umelecké diela mladých umelcov, ktoré vyžarovali ich emócie a myšlienky. Študenti VŠVU vystavovali kresbu, grafiku, maľbu a fotografiu.

Začiatok projektu odštartovalo tanečné vystúpenie zoskupenia Three Men pod vedením choreografa Radoslava Piovarčiho. Tanečné predstavenie odzrkadľovalo vášeň, hnev a pozoruhodné životné okamihy.

Po ňom nasledovala prezentácia módnych kolekcií mladých dizajnérov a bodkou za projektom bol koncert hudobnika a choreografa Jonathana Pastirčáka, ktorý vystupuje pod menom Pjoni.

Prezentované dizajnérske modely šiat na projekte TOBY3

O tom, aké pocity mal z prebiehajúceho večera jeho organizátor Maroš Baran, nám porozprával v krátkom rozhovore.

Prečo ste si do prejektu TOBY3 vybrali práve choreografa Radoslava Piovarčiho a predstavenie Three Men?

Radoslav Piovarči je zaručená kvalita, ktorá je doplnená o dobrý osobný vzťah :). Rado má pár dní pred premiérou svojho vlastného predstavenia Taj Dych. Vyšlo to ako dosť dobré časové naplánovanie, takto chalanov ukázať ešte pred ich veľkou premiérou, ktorá bude 22.-23.5.2013 v divadle elledanse.

Čo si podľa Vás odniesli diváci z tretieho ročníka TOBY?

Dúfam, že veľa vizuálnych vnemov podporených emóciami, pocitmi a novými myšlienkami. Obraz toho, aká móda sa momentálne robí na VŠVU, aké témy zaujímajú študentov umenia VŠVU, aké podoby súčasného tanca máme v Bratislave a tiež, čo chystá Pjoni, ktorý hral materiál zo svojho pripravovaného albumu. Takže, dúfam, že si každý niečo odniesol, čo ho zaujíma najviac.

Vystavené umelecké diela na projekte TOBY3

Podľa akých kritérií ste do projektu vyberali mladých umelcov ?

Podľa vyzretosti, osobnosti výpovede a tiež chute spolupracovať na TOBY3. Snažil som sa vybrať hlavne ľudí, ktorí na sebe „makajú“, lebo chcú a vedia, prečo robia veci, aké robia.

Môžeme sa aj ďalší rok tešiť na projekt TO BY SOM AJ JA SPRAVIL… A LEPŠIE! ?

Ak bude záujem zo strany umelcov/dizajnérov a verejnosti a ak sa dožijem, tak určite :). Tento ročník ma veľmi podporil v presvedčení, že to má zmysel. Každým rokom máme kvalitnejšie umenie a kvalitnejší odevný dizajn… a divadlo bolo už po tretíkrát plné… tak… asi to zmysel má, čo mňa ako biologického otca TOBY-ho, pochopiteľne, nesmierne teší.

Foto z TOBY3 a zákulisia

Viac informácií nájdete na www.marosbaran.blogspot.sk

K téme

To by som aj ja spravil… a lepšie, myslia si mladí umelci To by som aj ja spravil… A lepšie!

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.