MAROSBARAN – The Great Red Dragon 2014

Maroš Baran
MAROSBARAN
reklama:

Formou fashion performance predstaví MAROSBARAN svoju v poradí druhú odevnú kolekciu inšpirovanú dielom anglického maliara a básnika Williama Blakea.Maroš Baran sa po pracovnej stáži v Belgicku vracia na Slovensko, aby predstavil svoj nový projekt The Great Red Dragon.

Projekt nadviaže na jeho minuloročnú fashion performance Nevďačnosť

Maroš Baran je študentom grafiky a odevného dizajnu VŠVU. V roku 2012 absolvoval zahraničnú stáž na Hogeschool voor de Kunsten v Utrechte (Holandsko), kde vytvoril kolekciu “Nevďačnosť” podľa diela spisovateľa J.M.Coetzee. V roku 2013 absolvoval pracovnú stáž v belgickej značke AF Vandevorst.

Má za sebou výstavy v Prešove, Košiciach, Bratislave. Zúčastnil sa zahraničných projektov v Londýne, Viedni, Tuzle, San Franciscu a je organizátor už trojročného projektu To By Som Aj Ja Spravil… A Lepšie!, ktorý sa každoročne koná v Bratislave.

Svoju kolekciu predstaví verejnosti dňa 26.4.2014 o 20:00 v Divadle elledanse formou fashion performance v spolupráci s nemeckým hudobným projektom Allseits, švédskym hudobným projektom Desiderii Marginins a slovenským Phragments, s ktorým spolupracoval na minuloročnom projekte Nevďačnosť.

Projektu sa zúčastní aj slovenská ilustrátorka a maliarka RudaSova.

Sledovať najnovšie novinky o projekte The Great Red Dragon môžete aj na blogu:MAROSBARAN

24. apríla 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod