Masky na vlasy pre zimné obdobie

Masky na vlasy pre zimné obdobie
thinkstockphoto.com
reklama:

V zime trpí suchosťou nie len pokožka, ale aj vlasy. Vietor a chlad im berie potrebnú hydratáciu, preto si vyžadujú výživu. Poradíme vám extra vitamínové bomby pre vaše vlasy.

Lesklé a zdravo vyzerajúce vlasy nemusia byť vždy samozrejmosťou. Niekedy výživu musíme dodať umelo, aby sme hydratovali vlasové vlákno. Obzvlášť v zime.

Banánový shake pre vlasy

Rada si objednáte v bare banánový shake? Napadlo by vás, že táto dobrota je ideálna voľba pre vaše vlasy? Ide však o vonkajšiu aplikáciu, samozrejme. Dva zrelé banány zmiešajte s dvoma lyžicami medu a pol hrnčekom mlieka. Naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 20 minút. Výsledkom sú zdravé a lesklé vlasy. Veľmi efektné je, ak pridáte aj pár kvapiek mandľového oleja. Vďaka nemu budú vlasy hebké.

Rastliny, ktoré majú priaznivý vplyv na krásu vašej pleti

Avokádo a med

Zmiešajte zrelé avokádo s polievkovou lyžicou medu a dvoma lyžicami olivového oleja. Nanášajte na suché vlasy, nechajte 30 minút pôsobiť a opláchnite šampónom. Pokiaľ budete túto kúru opakovať aspoň dva krát do mesiaca, uvidíte výrazný rozdiel. Maska posilňuje štruktúru vlasu a hydratuje ho od základu.

Vaječná maska s medom

Vajíčka majú veľkú schopnosť posilniť vlas. Zabezpečuje aj jeho lesk. Zmiešajte jedno väčšie vajce s 1/3 šálky medu a s tromi lyžicami olivového oleja. Naneste na vlasy a nechajte pôsobiť pol hodinu. Potom opláchnite šampónom.

Jablčný ocot

Hladké a zdravé vlasy docielite ak zmiešajte jednu polievkovú lyžicu jablčného octu, jednu polievkovú lyžicu olivového oleja a dve lyžice medu. Naneste masku rovnomerne na suché vlasy a nechajte 20-30 minút pôsobiť. Odstránite ju šampónom.

26. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod