Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stop drinking cancer millions of americans are not aware what soda causes to them 830x450 696x377.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
22. novembra 2016 ZdravieDomáci lekár od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Milióny z vás to netušia: Prestaňte piť nápoj, ktorý spôsobuje rakovinu!

Štatistiky ukazujú, že tento obľubený nápoj  sa vo veľkej miere pije v mnohých krajinách. V priemere približne 0,5 litrov za deň na osobu.

Doprajete si aj vy každý deň sladený nápoj sýtený oxidom uhličitým? Nie ste jediní. Štatistiky tvrdia, že milióny ľudí po celom svete denne vypijú v priemere 0,5  litra na osobu. A možno netušia, ako tieto limonády pôsobia na naše telo.

Nižšie sú uvedené dôvody, prečo by ste mali obmedziť konzumáciu tejto tekutiny.

Vplyv perlivých vôd v tele:

Nadbytočné kilogramy

Sýtené sladené nápoje sú hlavnou príčinou obezity. Nedávne štúdie ukázali, že ak si každý deň dáte nápoje, ktoré obsahujú cukor, môže to spôsobiť priberanie na váhe (asi kilogram za mesiac).

Negatívny vplyv na pečeň

Pitie veľkého množstva nápojov sýtených oxidom uhličitým môže viesť k ochoreniu pečene, ako aj zvýšeniu rizika cirhózy pečene.

Zubný kaz

Ak budete piť limonády, potom riziko vzniku zubného kazu je veľmi vysoké. Kyselina, ktorá sa nachádza v sóde, prispieva k rozvoju kazu ešte viac než cukor, ktorý sa nachádza v sladkostiach.

Choroby obličiek, vrátane vzniku kameňov

Štúdie ukázali, že pitie sýtených nápojov môže zvýšiť riziko vzniku obličkových kameňov o 15%.

Cukrovka

Všetko, čo prispieva k nárastu telesnej hmotnosti, takisto prispieva k rozvoju cukrovky. Z tohto dôvodu konzumácia sýtených nápojov podporuje produkciu cukru v tele. Vedci sa domnievajú, že toto je hlavný dôvod, prečo sa počet Američanov, ktorí trpia cukrovkou typu II, zvýšil z 6,6 milióna (rok 1980) na viac ako 20 miliónov.

Nealkoholické sýtené nápoje = rednutie kosti = osteoporóza

Nealkoholické nápoje obsahujú kyselinu fosforečnú, ktorá prispieva k zvýšeniu rizika vzniku osteoporózy tým, že znižuje hladinu vápnika. Keď je totiž hladina kyseliny fosforečnej vyššia ako úroveň vápnika, dochádza k úniku tejto dôležitej látky z našich kostí. 

Vysoký krvný tlak

Niektoré štúdie preukázali, že konzumácia sýtených nápojov môže viesť k vysokému krvnému tlaku.

Ochorenia srdca

Vysoké dávky nápojov sýtených oxidom uhličitým majú na svedomí zvýšenie rizika vzniku srdcových chorôb. Ak pijete viac ako jeden takýto nápoj denne, ste vystavení riziku vzniku metabolického syndrómu – súbor príznakov, ako je obezita, vysoký krvný tlak, vysoká hladina cukru v krvi, rovnako ako nízke hladiny „dobrého“ cholesterolu. Tieto komplikácie môžu zapríčiniť vznik cukrovky, ako aj kardiovaskulárnych ochorení.

Zhrnutie na záver:

Pitie nápojov sýtených oxidom uhličitým zvyšuje hladinu inzulínu, čo vedie k chronickým ochoreniam:

  • rakovina
  • srdcová choroba
  • cukrovka
  • artritída
  • osteoporóza

www.fithacker.ru

K téme

Tento výrobok prestaňte jesť, je najsilnejším karcinogénom na svete Najnovší výskum: Tieto zelené listy pomôžu pri liečbe 5 typov rakoviny, vrátane rakoviny vaječníkov, pečene a pľúc!

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.