Mladý rapper tvrdí, že Jay Z je jeho otec

Jay Z
Jay-Z - 60 miliónov dolárov SITA/AP
reklama:

Matka 21-ročného Rymira Satterthwaitea mala mať so známym rapperom pomer začiatkom 90. rokov.

Americký rapper Jay Z čelí žalobe zo strany istého Rymira Satterthwaitea a jeho poručníčky Lillie Coley. Tí totiž tvrdia, že Jay Z mal začiatkom 90. rokov pomer so Satterthwaiteovou matkou, pričom spolu splodili dnes 21-ročného začínajúceho rappera.

Satterthwaite a Coley taktiež tvrdia, že 45-ročný rapper poskytol súdu nepravdivé informácie, nešpecifikovali však, o aké informácie malo ísť.

Podľa portálu TMZ ide pravdepodobne o to, že rapper odmieta podstúpiť test otcovstva. V žalobe sa taktiež píše, že Satterthwaite má preto finančné a citové problémy.

Jay Z, vlastným menom Shawn Corey Carter, sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 1989. Debutoval však až v roku 1996, keď vydal album Reasonable Doubt. Ten je spolu s nahrávkou The Blueprint (2001) v rebríčku 500 najlepších albumov všetkých čias podľa magazínu Rolling Stone.

V súčasnosti má na svojom konte dvanásť sóloviek, dva spoločné albumy so spevákom R. Kellym, jeden s rapperom Kanyem Westom a jedno EP s rockovou kapelou Linkin Park. Okrem toho vydal viacero kompilácií a zatiaľ získal 19 cien Grammy. Jay Z je podľa magazínu Billboard desiatym najúspešnejším interpretom rokov 2000 až 2009. So zatiaľ poslednou štúdiovkou Magna Carta… Holy Grail (2013) sa mu po prvý raz podarilo dobyť britský albumový rebríček. Jeho manželkou je od roku 2008 speváčka Beyoncé, s ktorou má dcéru Blue Ivy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.tmz.com a archívu agentúry SITA.

20. februára 2015

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA