Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vianoce, sviatky, rodina,
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
10. decembra 2015 LifestyleVianoce od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Mobil či tablet? Omyl, Slovákov prekvapivo pod stromčekom poteší toto!

Prieskum, ktorý realizovala agentúra TNS Slovakia na vzorke tisíc respondentov od 18 do 65 rokov, priniesol zaujímavé výsledky.

Slovákov pod vianočným stromčekom najviac poteší kniha. V prieskume, ktorý realizovala agentúra TNS Slovakia na vzorke tisíc respondentov od 18 do 65 rokov, to uviedlo 29 percent opýtaných. V zozname darčekov nasledujú oblečenie (27 percent), peniaze (20 percent), parfum (19 percent), bežná kozmetika (15 percent), zájazdy (14 percent), kabelky (13 percent), obuv (12 percent), športové oblečenie a obuv (10 percent) či hodinky, mobilné telefóny, šperky (9 percent).

Ženy sa na rozdiel od mužov pod vianočným stromčekom potešia skôr knihám, oblečeniu, kozmetike, kabelkám, parfumom, hodinkám, šperkom, zájazdom, darčekovým poukážkam, ale aj malým kuchynským spotrebičom. Muži by chceli dostať hlavne športové oblečenie či vybavenie, spotrebnú elektroniku, notebooky, herné konzoly a potreby pre domácich majstrov.

Mladým ľuďom urobí radosť takmer všetko – oblečenie, obuv, kozmetika, peniaze, hodinky, kabelky, knihy, bicykle, smartfóny, notebooky, PC hry, herné konzoly, fotoaparáty, športové oblečenie aj športové vybavenie. Starší ľudia si na rozdiel od mladých želajú viac šperky, vitamíny či záhradnú techniku. Knihy, kabelky a šperky urobia radosť aj ľuďom s vyšším vzdelaním, respondentov s nižším vzdelaním pod vianočným stromčekom potešia herné konzoly či spotrebná elektronika.

Obyvateľov Bratislavského kraja potešia na rozdiel od ľudí z iných krajov viac elektronické knihy a elektronické čítačky kníh, ľudí z Trnavského kraja vitamíny a záhradná technika, z Trenčianskeho kraja zájazdy a peniaze, zo Žilinského kraja kozmetika a športové oblečenie, z Nitrianskeho kraja oblečenie a obuv, Banskobystrického kraja darčekové poukážky a kabelky, z Prešovského kraja kozmetika a Košického športové vybavenie. Ľudí z miest na Vianoce potešia herné konzoly, športové vybavenie, zájazdy či šperky. Obyvatelia dedín by radšej uvítali potreby pre domácich majstrov, záhradnú techniku, oblečenie, notebooky a počítače.

Väčšina Slovákov kúpi ako vianočný darček oblečenie (56 percent). Necelá polovica obdaruje svojich rodinných príslušníkov aj knihou (47 percent), bežnou kozmetikou (46 percent) a hračkami (46 percent). Takmer tretina prekvapí svojich blízkych pod vianočným stromčekom parfumom (30 percent). Ďalej Slováci podarujú peniaze (15 percent), obuv (14 percent), luxusnú pleťovú a dekoratívnu kozmetiku (13 percent), šperky (12 percent) a kabelky (11 percent).

Odporúčané články

II. Vianočný horoskop: Aké sviatky prežijete? I. Vianočný horoskop: Aké sviatky prežijete?

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:

Z kategórie Vianoce

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies