Model Andrej Pejic zmenil pohlavie

Model Andrej Pejic zmenil pohlavie
Model Andrej Pejic zmenil pohlavie SITA/AP
reklama:

Dvadsaťdvaročný rodák z Tuzly v Bosne a Hercegovine sa vraj konečne cíti pohodlne.

Austrálsky model Andrej Pejic podstúpil operáciu, pri ktorej mu zmenili pohlavie. Dvadsaťdvaročná rodáčka z Tuzly v Bosne a Hercegovine, ktorá už vystupuje pod menom Andreja Pejic, v rozhovore pre americký týždenník People prezradila, že sa konečne cíti pohodlne.

Bola som veľmi šťastná, že tá chvíľa nastala. Asi po troch mesiacoch som sa opäť cítila sama sebou. Každý deň je pre mňa ako nový objav. Nikdy predtým som sa necítila pohodlnejšie. Cítim sa stopercentná. Vždy som túžila byť dievčaťom. Jedna z mojich prvých spomienok je, ako som sa krútila v maminej sukni a snažila som sa vyzerať ako baletka. Chcela som byť dobrým dieťaťom a robiť rodičom radosť. Nechala som si sny a predstavy pre seba a začala som sa správať ako chlapec. Ukrývala som však, kto som bola v skutočnosti,” uviedla modelka a dodala, že zmena prišla, keď mala 13 rokov. “Zašla som do knižnice a do Googlu som napísala ‘zmena pohlavia’ a môj život sa zmenil. Internet tomu dal zmysel, pretože mi ukázal, že existujú slová, ktorými možno popísať moje pocity a zdravotný stav,” vyhlásila Pejic, ktorá sa modelingu venuje približne od 17 rokov, pričom predvádzala pánske aj dámske oblečenie.

Fotoalbum k článku:

V roku 2011 ju portál Models.com zaradil na 18. miesto v zozname Top 50 mužských modelov a britský mesačník FHM jej zas pridelil 98. priečku v kategórii 100 najsexi žien sveta.

Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA.

25. júla 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA