Morbídne? Lana Del Rey zaspieva na cintoríne!

Lana del Rey
Lana Del Rey SITA/AP
reklama:

Americká speváčka odohrá na Hollywood Forever Cemetery dva koncerty pod holým nebom.

Americká speváčka Lana Del Rey vystúpi na cintoríne Hollywood Forever Cemetery. Dvadsaťdeväťročná rodáčka z New Yorku na mieste odpočinku viacerých zakladateľov filmových štúdií v Hollywoode či filmových hviezd odohrá dva koncerty. Podujatia sa uskutočnia 17. a 18. októbra pod holým nebom.

Lana Del Rey, občianskym menom Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roku 2008 EP nahrávkou Kill Kill, po ktorej vydala album Lana Del Ray a.k.a. Lizzy Grant (2010). Do povedomia verejnosti sa však dostala až v roku 2011 vďaka hitu Video Games, ktorý sa prebojoval do top 10 britského singlového rebríčka.

Skladba je súčasťou jej druhej štúdiovky Born To Die (2012), ktorá obsahuje aj single Blue Jeans, National Anthem, Dark Paradise, Born To Die alebo Summertime Sadness.

V júni vydala album Ultraviolence, s ktorým po prvý raz dobyla americký rebríček Billboard 200. Na konte má tiež ďalšie tri EP nahrávky – Lana Del Rey (2012), Paradise (2012) a Tropico (2013). Speváčka už stihla získať dve Brit Awards, Q Award, Ivor Novello Award a nominovali ju na tri NME Awards či dve Grammy.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.nme.com, www.hollywoodforever.com a archívu agentúry SITA.

https://www.youtube.com/watch?v=STFUbZGrha0

23. septembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA