Mrazivé slová Lany Del Rey – Kiež by som bola mŕtva!

Lana Del Rey
Lana Del Rey SITA/AP
reklama:

Americká speváčka sa nikdy netajila tým, že trpí depresiami.

Americká speváčka Lana Del Rey v rozhovore pre britský denník The Guardian povedala, že by chcela byť mŕtva. Stalo sa tak, keď rozprávala o svojich idoloch speváčke Amy Winehouse a spevákovi Kurtovi Cobainovi, ktorí sú členmi takzvaného 27 Clubu. Ten tvoria interpreti, ktorí zomreli vo veku 27 rokov. “Nechce sa mi stále žiť. No aj tak to robím,” vyhlásila 27-ročná interpretka.

“Takto to cítim. Keby to bolo inak, nehovorila by som o tom. Bola by som ale vystrašená, keby som vedela, že prichádza smrť,” dodala tiež.

Lana Del Rey, občianskym menom Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roku 2008 EP nahrávkou Kill Kill, po ktorej vydala album Lana Del Ray a.k.a. Lizzy Grant (2010).

Do povedomia verejnosti sa však dostala až v roku 2011 vďaka hitu Video Games, ktorý sa prebojoval do top 10 britského singlového rebríčka.

Skladba je súčasťou jej druhej štúdiovky Born To Die (2012), ktorá obsahuje aj single Blue Jeans, National Anthem, Dark Paradise, Born To Die alebo Summertime Sadness. Na konte má tiež ďalšie tri EP nahrávky- Lana Del Rey (2012), Paradise (2012) a Tropico (2013).

Speváčka už stihla získať dve Brit Awards, Q Award, Ivor Novello Award a nominovali ju na tri NME Awards či dve Grammy. Jej najnovší štúdiový album vyšiel v piatok 13. júna.

Informácie pochádzajú z webstránky www.theguardian.com a archívu agentúry SITA.

15. júna 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA