Muži nás šťastnými nespravia!

bux.sk
bux.sk
reklama:

BRATISLAVA 23. októbra (PR) – Emma, Hana a Laura. Tri sestry, ktoré ešte ako deti prišli o otca a keďže ich vychovávala ovdovená mama sama, nezažili v rodine mužsko-ženský princíp. Ich matka najskôr v 80.rokoch emigrovala do Nemecka a neskôr sa po páde železnej opony vrátila späť do Bratislavy. Vo výchove bola vždy prísna a nekompromisná, čo ovplyvnilo životy jej dcér. “Nenaplnená láska zostáva dokonalá, je to mix spomienky a túžby, nestarne…” tvrdí Tamara Heribanová, ktorej vyšla nová kniha Malá doba ľadová.

Emma, hlavná postava románu Malá doba ľadová, túži po čistej, hlbokej intimite, ale vždy keď sa priblíži k mužovi, ktorého dlhé roky miluje, blízkosť nezvláda a uteká. Jednoducho nedokáže vytvoriť plnohodnotný vzťah, ani s Alexom…

“Keď sa dvaja ľudia rozídu, vyberú sa každý iným smerom. Sú na tej ceste sami, a ak by sa aj jedného dňa opäť stretli, nikdy to už nebude ako predtým. S ňou som prežil najkrajšie momenty svojho života…”

Alex Zoll, osudová (?) láska Emmy

Staršia sestra Hana sa so svojím synom odsťahovala z hlavného mesta na vidiek, kde sa venuje alternatívnej medicíne, chová sliepky, pestuje zeleninu a predpovedá pád systému, ktorému vládne materializmus a honba za úspechom. V pivnici pripravuje zásoby jedla a chlapa potrebuje len ako fyzicky zdatnejšiu zložku v jej pláne.

“Moje šťastie sa zakladá na prírode, na synovi a na tom, že nemám partnera. Muži nás šťastnými nespravia. Nikdy…”

Hana Jansenová

Najmladšia sestra Laura pracuje od pätnástky ako modelka, cestuje po celom svete a žije s o vyše dvadsať rokov starším ruským magnátom. V jej vzťahu nahradila lásku iba prázdnota a lesklé pozlátko bez obsahu.

“Keď chceli všetci k moru, ja som chcela k oceánu. Nechcela som v ňom plávať, chcela som ho celý vlastniť. Dnes už mám všetkého dosť…”

Laura Jansenová

Malá doba ľadová je predovšetkým o hlbokej láske, ktorú Tamara Heribanová považuje za najkrajšiu a najsilnejšiu ľudskú emóciu. “Najsilnejšie príbehy lásky boli a dodnes sú tie nenaplnené,” tvrdí úspešná autorka. “Zoberme si Rómea a Júliu Williama Shakespeara, Petra a Luciu od Romaina Rollanda či Jennifer a Olivera u Ericha Segala. Nenaplnená láska naozaj ostáva dokonalá.”

23. októbra 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: PR

Vesmír na pleciach

Ikar

BRATISLAVA 28. júna 2017 (DJ/PR) – Jennifer Nivenová si získala čitateľov po celom svete, aj na Slovensku, nádherným príbehom Všetky … Čítať ďalej