Na Bratislavských módnych dňoch budú deviati mladí dizajnéri

BMD
Mária Čírová počas 6. ročníka BMD. SITA/Diana
reklama:

Tento rok sa pritom do súťaže Nové tváre módnej scény prihlásilo viac ako dvadsať záujemcov.

Odborná porota Bratislavských módnych dní (BMD) rozhodla o ďalších finalistoch, ktorí sa predstavia v rámci súťaže Nové tváre módnej scény s témou Mestská cool-túra v cool štýle. Tento rok sa do súťaže prihlásilo viac ako dvadsať záujemcov, z ktorých porota pod vedením módnej návrhárky a akademickej maliarky Ivety Ledererovej vybrala deväť finalistov a finalistiek.

O možnosť prezentovať sa na Slovak Fashion Night v New Yorku a ďalšie zaujímavé ceny budú súperiť začínajúce módne návrhárky a návrhári: Darina Fábriová, Lucia Švecová, Petra Solivarská, Zuzana Haková, Blažena Ostrovská Sokolovská, Maroš Baran, Viktória Izsák, Eduard Ganoczy a dizajnérska skupina v zložení – Mária Zelinová, Mária Čírová, Romana Škamlová a Michal Sabo (značka NuPPL).

Nové tváre módnej scény sú súčasťou BMD a verejnosť vďaka nim spoznala dizajnérky a dizajnérov ako Zlatica Hujbertová, Paulína Polonyová, Veronika Kostková, Slavomíra Vlasová, Lukáš Kimlička, Boris Hanečka a ďalší.

Podľa riaditeľky Agentúry Promotion, ktorá je hlavným organizátorom BMD, Márie Rehákovej, je už osem rokov cieľom prehliadky prezentovať slovenskú aj zahraničnú módnu scénu. Mladé talenty pritom dostávajú priestor už štvrtý rok.

Informácie agentúre SITA poskytla Dominika Valková zo spoločnosti Star Production.

Dámska Jazda už mala česť spolupracovať so začínajúcim módnym návrhárom Marošom Baranom.

Jeho kolekcia Nevďačnosť.

Fotoalbum k článku:

Rozhovor s mladým umelcom Marošom Baranom.

8. augusta 2013

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA