Na muža, ktorý prevzal cenu za Cyrus, je vydaný zatykač

Miley Cyrus a mladý bezdomovec Jesse Helt
Miley Cyrus a mladý bezdomovec Jesse Helt SITA/AP
reklama:

Mladý bezdomovec, ktorý vystúpil počas udeľovania MTV Video Music Awards, porušil podmienku.

Na bezdomovca Jesseho Helta, ktorý v nedeľu 24. augusta na udeľovaní MTV Video Music Awards prevzal cenu za Miley Cyrus, je vydaný zatykač. Informoval o tom magazín Us Weekly, ktorému to potvrdil riaditeľ nápravno-výchovného zariadenia Polk County Corrections Marty Silbernagel. Ako uviedol, 22-ročného Helta hľadajú úrady v jeho rodnom štáte Oregon.

Od novembra 2011 je naňho zatykač za porušenie podmienky. Zatykač stále platí a budeme sa ho snažiť doručiť, keďže pán Helt sa údajne vrátil domov k svojej matke,” uviedol pre Us Weekly Silbernagel. Televízia NBC však informovala, že miestny šerif muža v dome rodičov nenašiel. V prípade, že by sa tak stalo, Helta by zadržali a predviedli pred súd. Podľa NBC zatykač vydali na základe porušenia podmienky za pokus o vlámanie. Toho sa Helt dopustil v roku 2010.

Jesse Helt sa stal stredobodom pozornosti po tom, čo v nedeľu 24. augusta prevzal v mene americkej speváčky Miley Cyrus MTV Video Music Award za najlepší videoklip. Počas príhovoru hovoril o svojich skúsenostiach mladého bezdomovca. Vysvetlil taktiež, ako sa mu darilo prežiť na ulici. Následne vyzval prítomných v sále a tiež divákov televízie MTV, aby navštívili stránku interpretky na Facebooku, kde sa mohli dozvedieť, ako pomôcť ľuďom ako je on. “Bezdomovci majú ťažké životy. S nimi aj Jesse. Dúfam, že toto bude začiatok národnej debaty o mládeži bez domova a o tom, ako tomu zabrániť,” napísala v utorok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter 21-ročná rodáčka z Nashvillu v Tennessee.

Obrazom: MTV Video Music Awards 2014

Fotoalbum k článku:

Miley Cyrus, vlastným menom Destiny Hope Cyrus, sa preslávila účinkovaním v seriáli Hannah Montana (2006 – 2011) o dievčati Miley Stewart, ktoré vedie tajný život speváckej hviezdy. Okrem toho sa objavila v snímkach Hannah Montana – Film (2009), Sex v meste 2 (2010), Posledná pieseň (2010) či LOL (2012) a tiež prepožičala hlas jednej z postáv v animovanom filme Blesk (2008). Na konte má zatiaľ štyri štúdiové albumy – Meet Miley Cyrus (2007), Breakout (2008), Can’t Be Tamed (2010) a Bangerz (2013).

Video: Mladý bezdomovec Jesse Helt počas udeľovania MTV Video Music Awards

https://www.youtube.com/watch?v=c2r4fBEvnmE

Informácie pochádzajú z webových stránok www.usmagazine.com a www.nbcnews.com a archívu agentúry SITA.

27. augusta 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA