Najlepšia skladba v histórii je od skupiny Nirvana

Nirvana
Nirvana audioinkradio.com
reklama:

Redaktorom britského hudobného magazínu sa najviac páči pieseň Smells Like Teen Spirit.

Pieseň Smells Like Teen Spirit už nefungujúcej americkej kapely Nirvana je podľa britského hudobného magazínu New Musical Express (NME) najlepšou skladbou všetkých čias.

Rozhodli o tom bývalí a súčasní redaktori spomínaného periodika. Zoznam 500 najlepších skladieb v dejinách zverejnili v najnovšom čísle časopisu.

Druhú priečku obsadili Joy Division s klasikou Love Will Tear Us Apart.

Tretie miesto patrí Donne Summer a jej hitu I Feel Love. Pieseň How Soon Is Now? už nefungujúcej britskej formácie The Smiths skončila na štvrtej priečke, za ňou nasledujú newyorskí The Strokes so singlom Last Nite. Na poslednom mieste skončila skladba Davida Bowieho Five Years.

Skladbu Smells Like Teen Spirit vydala Nirvana na legendárnom albume Nevermind (1991), ktorý zosadil z prvej priečky rebríčka Billboard 200 album Michaela Jacksona s názvom Dangerous (1991). Pieseň sa umiestnila na šiestej priečke amerického singlového rebríčka Billboard Hot 100 a na siedmom mieste britského singlového rebríčka.

V roku 2004 ju americký magazín Rolling Stone zaradil na deviate miesto na zozname 500 najlepších skladieb všetkých čias a v roku 2007 ju rovnaký časopis označil za desiatu najlepšiu skladbu v rebríčku 100 najlepších gitarových piesní všetkých čias.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a z archívu agentúry SITA.

5. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA