Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Man Kissing Womans Face
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Thinkstock
22. novembra 2016 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Návod, ako nájsť a využiť bod G u muža aj u ženy

U žien aj u mužov sa nachádza v určitom mieste zvýšená koncentrácia citlivých nervových zakončení. Pri ich správnej stimulácii dochádza k intenzívnejšiemu prežitiu orgazmu.

Na úvod si povedzme trocha teórie. Autorom myšlienky o bode G je nemecký gynekológ Ernst Gräfenberg, podľa ktorého priezviska je tento bod aj pomenovaný. Ten v roku 1950 v špecializovanom časopise International Journal of Sexuology prišiel s popisom zhluku citlivých nervových zakončení, ktoré by sa mali u žien nachádzať priamo vaginálnej sliznici.

Kde má žena bod G?

Povedať jednoznačne, kde sa nachádza tento bod u každej ženy, nie je možné a to z pomerne jednoduchého dôvodu: každá žena ho má niekde inde. Rozoznať sa ale dá pohmatom podľa tvaru, pretože ide o špongiovitý typ tkaniva, ktorý môže pripomínať tvarom fazuľku. Ak budete dostatočne citlivo pátrať, zistíte, že povrch bodu G je drsnejší ako jeho okolie.

Samotný bod G je zložený z toporivého tkaniva, ktoré sa podobá veľmi na to u mužov v pohlavnom úde. Má aj podobnú funkcionalitu – pri dráždení sa do neho dostane krv a mierne sa zväčší. Ak ho chcete teda nájsť, musíte partnerku najprv vzrušiť, ideálne je teda „nezabudnúť“ na predohru.

Ako bod G nájsť? Skúste nasledovný postup:

  • partnerka musí ležať na chrbte, je to ideálna poloha na vnímanie dráždenia
  • začnite predohrou, aby ste ju „rozpálili“
  • do vagíny zasuňte ukazovák najhlbšie, ako sa dá
  • koniec prsta ohnite smerom k sebe a jemne pritlačte na hornú stranu
  • potom pomaly posúvajte ukazovák k sebe, až kým nenahmatáte drsnejšie miesto, ktoré je mierne zdurené
  • bravó, našli ste ho!

TIP: Prečítajte si aj 7 hmatov, ktoré ho pri sexe privedú do šialenstva!

Mužský bod G

Áno, aj muži majú svoj bod G, dokonca by sa dalo povedať že až dva! Na rozdiel od toho ženského nie je problém ho nájsť, ale skôr správne „použiť“. Bod G u muža tvorí miesto nachádzajúce sa medzi semenníkmi a análnym otvorom, ktoré sa nazýva aj perineum. Ide o erotický a akupresúrny bod, na ktorý je potrebné jemne zatlačiť, najlepšie pred a počas vyvrcholenia!

Druhým bodom G, ktorý si ale vyžaduje viac zručnosť, je prostata. Tú je možné nahmatať prstom cez análny otvor, prípadne aj zvonka v jeho blízkosti, čo ale vyžaduje už viac praxe. Podobne ako u žien, aj u mužov platí, že na dráždenie bodov G môže reagovať každý inak a preto je ťažké dať len jednu univerzálnu radu, ako využiť tieto erotogénne body pri milovaní.

Pomôžte si skúsenosťami iných

Ak ste v tejto otázke zatiaľ len teoretici, pokojne môžete využiť skúsenosti iných „hľadačov“. Nemáme však na mysli žiadne anonymné internetové diskusie, kde by ste sa nič konkrétne nedozvedeli, ale skôr rady a tipy od skúsenejších odborníkov. Ideálnym návodom, ako nájsť bod G u mužov aj u žien sú napríklad blogy buď od sexuológov alebo od „mentorov milovania“.

Tu je niekoľko tipov, ako stimulovať bod G:

  • u žien využite kombináciu tlaku na bod G zvnútra a zároveň na tom istom mieste zvonka, pričom palec jednej ruky môžete použiť aj na dráždenie klitorisu
  • väčšina žien si najviac „užije“ orgazmus vtedy, ak budete masírovať bod G v pravidelnom rytme a so silnejším tlakom
  • muži uprednostňujú masáž perinea, ktorá sa musí stupňovať a tesne pred alebo počas vyvrcholenia môžete jemne (ale len jemne) pritlačiť
  • ideálne je kombinovať orálne uspokojenie a masáž bodu G súčasne, tie šikovnejšie z vás môžu do toho zapojiť aj vnútornú masáž prostaty, ktorá je považovaná za „druhý bod G u mužov“

TIP: 3 kroky, ako si to užiť v posteli, a to sama!

Na druhú stranu, bod G by sa nemal ani preceňovať na úkor ostatných dôležitých tém. Milenec alebo milenka by sa mali sústrediť napríklad aj na predohru, striedanie polôh a na to, aby ich sexuálny život mal fantáziu a iskru. Nájsť bod G vám síce pomôže dopriať partnerovi skvelé vyvrcholenie, ale minimálne rovnaký vplyv na jeho intenzitu má aj správna technika a kreativita.

Odporúčané články

4 otázky, ktoré sa ho pri tom nikdy nepýtajte 8 najväčších neprávd o sexuálnom zdraví žien

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.