Nebeské ovocie- Amalaki

zdravie
shutterstock
reklama:

Spoznajte aj vy silu drobného indického ovocia Amalaki, ktoré je najbohatším prírodným zdrojom antioxidantov a vitamínu C. Tento výnimočný plod je už po stáročia používaný v ajurvédskom lekárstve za najúčinnejší prírodný prostriedok pre posilnenie zdravia a celkovú regeneráciu organizmu. Obsahuje päť druhov chutí nášho zmyslového vnímania (kyslosť, trpkosť, sladkosť, horkosť a ostrosť).

Stará legenda praví, že v dávnych dobách mudrc Chyawan obnovil svoje podlomené zdravie konzumáciou tohto ovocia a následne sa dožil vysokého veku.

Amalaki obsahuje antioxidanty, ktoré spomaľujú procesy starnutia a odumieranie buniek a bioflavonoidy, vitamíny podporujúce odolnosť bunkových stien proti prenikaniu voľných radikálov. Zároveň je toto ovocie bohaté na množstvo minerálnych látok a vitamínov, ako je vápnik, železo, fosfor, karotén, vitamín B1, B2 a vitamín C.

Spotreba vitamínu C je v každom organizme veľmi individuálna. Doporučená denná dávka vitamínu C sa pri zdravom životnom štýle pohybuje bežne okolo 60 mg, avšak v prípade väčšej záťaže sa zvyšuje až na niekoľko tisíc mg.

Prečítajte si aj: Obľúbená a prospešná: O akej zelenine je reč?

Spotrebu vitamínu C ovplyvňuje nielen zloženie stravy a príjem tekutín, ale tiež fyzická námaha a psychický stres. Nedostatok vitamínu C sa prejavuje únavou, krvácaním ďasien a celkovo zníženou odolnosťou proti infekciám. Vitamín C sa v tele neukladá do zásoby, a preto je nutné ho prijímať pravidelne. Množstvo vitamínu C v 100 g tohto ovocia predstavuje konzumáciu 15 kg jabĺk alebo 2 kg pomarančov.

Odporúčané dávkovanie

Vitamín C obsiahnutý v ovocí Amalaki sa významne podieľa na očiste tela od voľných radikálov a povzbudzuje obranyschopnosť organizmu. Pri bežnom každodennom doplňovaní vitamínu C vystačí jedno 50 g balenie Amalaki na dobu troch dní.

Prečítajte si aj: Neuveriteľné účinky kokosového oleja

Pri poklese imunity, chorobe, rekonvalescencii, športovej výkonnosti či inom fyzickom a psychickom zaťažení je potrebné konzumovať jedno balenie denne.

Účinky Amalaki na ľudský organizmus:

• Zvyšuje obranyschopnosť organizmu

• Uľavuje pri žalúdočných a zažívacích problémoch

• Posilňuje srdečnú a mozgovú činnosť

• Podporuje zdravú funkciu kardiovaskulárneho systému

• Regeneruje telesné tkanivá vysokým množstvom antioxidantov

• Zvyšuje tvorbu červených krviniek

• Zlepšuje zrakové funkcie

• Priaznivo pôsobí na rast vlasov

3. septembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod