Nečakaná správa: Vracia sa legendárna kapela Modus!

Janko Lehotský, hitmaker skupiny Modus
Janko Lehotský, hitmaker skupiny Modus SITA/Nina Bednáriková
reklama:

Comebacky slávnych skupín už nie sú len doménou zahraničných hviezd. Svoj veľký návrat na scénu ohlásila legendárna kapela Modus.

Už 30.mája vystúpi Modus v Žiline a odohrá koncert, ktorý bude výberom ich najväčších hitov. Kapela, v ktorej začínali také slovenské stálice ako Jano Baláž, Miroslav Žbirka, či Marika Gombitová a ktorá v roku 1977 s pesničkou Úsmev vyhrala festival Bratislavská lýra, má zatiaľ naplánovaných päť koncertov na Slovensku, dá sa však predpokladať, že so záujmom promotérov porastie aj počet ich vystúpení. O novom albume zatiaľ Modus neuvažuje.

SITA/Tomáš Benedikovič
„Teším sa ako malý Jojo,“ neskrýva na sociálnej sieti radosť z reinkarnácie Modusu spevák Marián Greksa, ktorý v osemdesiatych rokoch hral aj v pôvodnom Moduse.

V tom čase sa rozhodol nenaspievať pesničku Ty, ja a môj brat a prenechal spevácky part bubeníkovi Ľubovi Stankovskému, ktorého „Sklíčka“ preslávili.

Obaja však v novom Moduse majú svoje miesto a dvojicu dopĺňajú Janko Lehotský a Laco Lučenič!

Najmä v prípade Lučeniča to je pikantný návrat do kapely, pretože jeho aj Žbirku Lehotský v roku 1980 z Modusu vyhodil a tak si muzikanti vtedy založili úspešnú kapelu Limit.

Fanúšikovia samozrejme očakávajú, či sa Modus nechce obnoviť v najslávnejšej zostave, čo by znamenalo, že by v jej radoch opäť spievali aj Miroslav Žbirka a Marika Gombitová.

Marika sa však s návratom na scénu už niekoľko rokov neponáhľa a Žbirka sa už dlhší čas venuje sólovým projektom, tým posledným je pieseň k pripravovanému filmu Fair Play.

Modus tak zjavne uvidíme len v spomínanom štvorčlennom zložení: Lehotský – Lučenič – Greksa – Stankovský.

22. februára 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Dámskajazda.sk