Nehodia sa vám dymové oči? Povieme vám prečo!

Nehodia sa vám dymové oči? Povieme vám prečo!
thinkstockphoto.com
reklama:

Líčenie je o technike, intenzite a farbách. Farby majú svoju teplotu a pôsobia harmonicky alebo disharmonicky k vášmu typu. Ako to teda je?

Teplotne rozlišujeme teplé a studené farby. Väčšinou už pocitovo vieme zaradiť do tých teplých odtiene zeme, slnka alebo jesene – žltá, hnedá, zlatá, červená, oranžová, béžová…. Naopak farbami chladu sú biela, modrá, zelená, fialová, šedá a čierna. Je to však veľmi všeobecné delenie. Aj zdanlivo chladná farba môže mať svoje teplejšie odtiene.

Dôvodom, prečo načrtáme túto tému je fakt, že čierna farba je výrazne chladná a nie každému sa hodí. Dymové líčenie sa páči každej žene a minimálne na príležitosti ako sú párty, plesy sa hodia. Je to považované za sexy mejkap.

Väčšinou sa čierna pri dymovom štýle líčenia kombinuje so šedou, hnedou, fialovou, alebo modrou. Ide o to, že sa vám môže hodiť skôr teplejší typ líčenia v kombinácii s hnedou, alebo naopak chladnejší štýl. Často krát je toto vnímanie farieb pocitové, pokiaľ neviete, aké farby sa vám s určitosťou hodia.

Ľadovo sexy mejkap

[captionid=”attachment_10554″align=”alignnone”width=”640″]thinkstockphoto.com[/caption]

Vychádzajte vždy z toho, akej farby máte vlasy, pleť, oči, obočie, pery… Celkovo vaše vyžarovanie môže byť viac, či menej kontrastné, prípadne tlmené. Pokiaľ prevládajú u vás chladné farby, použite pri dymovom líčení radšej šedú. Ak ste slnečný typ, zaručene bude hnedá výhrou.

12. februára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod