Neposlušné kučery? Majte nad nimi kontrolu

Kvetinová čelenka. Vlasový doplnok sezóny
shutterstock.com
reklama:

Vlnité vlasy majú veľkú citlivosť na vlhkosť a reagujú s ňou. Ako byť o krok vpred?

Ak ste majiteľkou menších či väčších kučier, iste vás občas vedia pekne rozhorčiť vaše ťažko poddajné vlasy. Stačí, že vonku práve prší a akýkoľvek účes so spustenými vlasmi sa stáva pre vás utrpením.

Ak kefa, tak špeciálna

Podstatné je starať sa o vlasy už pri ich umývaní. Pri vlnitom type je dôležité vedieť, že rozčesanie vlasov kefou môže vlas ešte viac skrepovatieť. Samozrejme, nikto netvrdí, že sa nemôžete česať.

Skúste si vlasy učesať pred umytím. Po nanesení šampónu nasleduje použitie kondicionéru, ktorý len jemne prstami pretrite pomedzi vlasy. Potom opláchnite.

Nešúchať, prosím!

Nikdy nešúchajte uterákom vlasy, ale len z nich vytlačte vodu a nechajte voľne uschnúť.

Fén a žehlička, škodia vlasom?

Odporúčame vynechávať fény a žehličky, podľa možnosti čo najviac. Pri výrazných kučerách by ste pravdepodobne vynaložili veľa úsilia na vyrovnanie vlasov a zároveň by ste im dosť mohli ublížiť, v prípade častého opakovania tejto techniky.

Nová zázračná technológia: Ultrazvuková žehlička na vlasy

Časté kúry

Odporúčame používať špeciálne olejčeky, napríklad olivový, séra, ktoré sú určené na vlnité vlasy. Vlasy sú vďaka nim mäkké a poddajné.

Nikdy nevynechávajte koncicionér. Nie len hydratuje vlas, ale aj zmäkčí jeho hrubosť.

Občas si nepomôžete

Ako každá žena, aj tá, ktorá vlastní kučeravé vlásky, občas môže robiť čokoľvek a skrátka, nič nezmôže. Pokiaľ nie a nie upraviť účes, dajte si vlasy do drdlu a máte vybavené.

Dobrá rada znie

Nikdy neísť spať s mokrými vlasmi.

4. augusta 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod