Nepríjemné, Beyoncé čelí týmto obvineniam

Beyoncé
Beyoncé SITA/AP
reklama:

Speváčku obvinil istý Ahmad Javon Lane.

Americká speváčka Beyoncé čelí žalobe za porušenie autorských práv. Tridsaťtriročnú niekdajšiu členku skupiny Destiny’s Child zažaloval spevák Ahmad Javon Lane, ktorý tvrdí, že speváčkina pieseň XO je plagiátom jeho skladby XOXO. Lane v žalobe uviedol, že svoju pieseň pustil inému nemenovanému spevákovi, ktorý spolupracoval s Beyoncé ako sprievodný vokalista.

Tá sa následne o skladbe dozvedela a použila ju na svoju eponymnú štúdiovku, ktorú vydala vlani v decembri. Lane teraz žiada ako odškodné minimálne tri milióny dolárov (v prepočte približne 2,4 milióna eur).

Beyoncé Giselle Knowles-Carter začala hudobnú kariéru v 90. rokoch minulého storočia ako členka spomínanej skupiny Destiny’s Child, neskôr sa vydala na sólovú dráhu. Vydala albumy Dangerously In Love (2003), B’Day (2006), I Am… Sasha Fierce (2008), 4 (2011) a Beyoncé (2013), pričom so všetkými dobyla americký rebríček Billboard 200.

Prečítajte si aj: Beyoncé takmer ukázala prsia pred tisíckami fanúšikov

Jedna z najlepšie zarábajúcich interpretiek na svete získala už 17 cien Grammy, tri z nich ešte ako členka Destiny’s Child, ostatné ako sólová interpretka. Jej manželom je od roku 2008 rapper Jay Z, s ktorým má dcéru Blue Ivy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

6. novembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA