Nepríjemné: Taylor Swift čelí žalobe!

Najlepšie zarábajúci hudobní interpreti a interpretky roka 2013
Taylor Swift SITA/AP
reklama:

Speváčka porušila zmluvné podmienky a odmieta zaplatiť.

Americkú speváčku a herečku Taylor Swift zažalovali predstavitelia spoločnosti APG Security, ktorí tvrdia, že im speváčkina firma Firefly Entertainment nezaplatila za prenájom dvoch vozidiel.

APG a Firefly uzavreli 10. júna kontrakt o poskytovaní šoférskych služieb pre 24-ročnú speváčku počas jej pobytu v New Yorku, kde si tento rok kúpila byt. Koncom júna potom APG dostali list s požiadavkami, medzi ktorými boli napríklad zoznam vecí, ktoré musí mať Swift v aute k dispozícii, alebo okolnosti, za ktorých môžu vodiči na speváčku prehovoriť. Prvého júla následne poskytli speváčke ďalšie dve vozidlá za viac ako 2000 dolárov na mesiac s tým, že Firefly sa zaviazali za ne zaplatiť. Predstavitelia speváčkinej spoločnosti však 22. júla kontrakt predčasne ukončili, pričom odmietli zaplatiť za zvyšnú dobu prenájmu vozidiel. APG preto podali žalobu, v ktorej žiadajú nešpecifikované odškodné za porušenie zmluvných podmienok a tiež, aby Firefly zaplatili za zvyšnú dobu poskytnutia vozidiel.

Taylor Swift debutovala na hudobnej scéne v roku 2006 eponymným albumom, ktorý získal v USA päťnásobnú platinovú platňu. Nasledovala štúdiovka Fearless (2008), ktorá bola ešte úspešnejšia ako jej predchodca a dosiahla šesťnásobnú platinu. Tretí album Speak Now (2010) je v súčasnosti v USA certifikovaný štvornásobnou platinovou platňou. Z jej zatiaľ poslednej štúdiovky Red (2012) sa len počas prvých siedmich dní v USA predalo vyše 1,2 milióna kópií a taktiež už dosiahla štvornásobnú platinu. Jej piaty album s názvom 1989 vyjde 27. októbra. Swift má okrem siedmich Grammy na konte pätnásť American Music Awards, dvanásť Billboard Music Awards či šesť CMT Music Awards. V roku 2009 sa objavila v seriáli Kriminálka Las Vegas (2000), zahrala si aj vo filmoch Na svätého Valentína (2010) a Darca (2014).

Informácie pochádzajú z webstránok www.aceshowbiz.com, www.nydailynews.com a archívu agentúry SITA.

30. septembra 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA