Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Raňajky, ráno, muž
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Mature man eating while holding his breakfast plate www.thinkstockphotos.com
27. mája 2017 LifestyleStĺpček na sobotu od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Nerobte mužom raňajky!

Po viac ako piatich rokoch som urobila mužovi raňajky. Chytila ma múza, keď ešte spal. Vlastne som bola donútená, pretože cez víkend si pospí dlhšie, takže nemôžem napríklad pracovať za počítačom, aby som ho nezobudila. Takže som si povedala, že ho dnes ráno prekvapím.  Keď vošiel do jedálne, neveril vlastným očiam. Stôl sa len tak prehýbal pod všetkými dobrotami, ktoré poloprázdna chladnička ponúkala. „Ty si urobila raňajky???? Óóóóó!“ zaznelo bytom.

Hneď som manžela so zdvihnutým prstom prísne upozornila, aby si na nič podobné nezvykal, že som len nevedela, čo od šiestej rána robiť, aby som ho buchotom  klávesnice nezobudila.  Tak som si povedala, že aspoň si to bude viac vážiť. Viete, keď  sa z niečoho nestane automatika, stáva sa to vzácnosťou. Manžel absolútne súhlasil a so smiechom dodal, že vidíš, keby si robila raňajky pravidelne, už by sme boli možno dávno rozvedení!

Poznáme páry, v ktorých žena mužovi pravidelne všetko dávala pod nos, až si to jedného dňa prestal vážiť a za stolom ho už nenašla.  Schuti sme sa pri tejto téme smiali a naraňajkovali s tým, že niečo na tom predsa len bude. Fascinujúci bol aj záver raňajok. Keďže som po rokoch nevedela odhadnúť množstvo jedla, ktoré nám ráno stačí, raňajkovali sme asi hodinu do totálneho prasknutia. Pôvodne sme plánovali, že si pôjdeme zašportovať, ale prejedli sme sa tak, že sme sa ledva presunuli do sedačky. Manžel mi s výčitkami prikázal, tentoraz so zdvihnutým prstom on,  že ďalšie spoločné „raňajky na stôl“ mi zakazuje, pretože potom sa nevládze hýbať a zasa priberie. Takže ma vlastne oslobodil od prípravy  spoločných raňajok na ďalších niekoľko rokov.

Raňajky, ráno, vstávať, raňajkovať
Woman having breakfast in bed. Window lightwww.thinkstockphotos.com

Uvedomila som si, aká som vlastne šikovná a prefíkaná. Vidíte, stačí urobiť výdatné raňajky raz za päť rokov, manžel si ich váži, váži si aj vás a vlastne výsledkom je to, že ďalšie raňajky vám rovno zakáže a vy opäť máte na dlhé roky o vzácnych pár ranných minút pre seba viac. Aj toto je podľa mňa jeden z receptov,  ako si udržať šťastné manželstvo. Nepreháňať to so starostlivosťou o dospelého človeka a dostať ho presne tam, kde chcete vy bez toho, že by si to uvedomoval.

Mám šťastné manželstvo. Možno aj z toho dôvodu, že raňajky si robí každý sám. Každý sa doma naje podľa svojej chuti a ja  nemám nervy, že niekto ohŕňa nosom, že by si dal niečo iné. Išlo ma kedysi od zlosti rozhodiť, keď sa niekto postavil od stola, že on by si dal niečo iné a vopchal hlavu do chladničky. A tak som pred rokmi zavelila dosť, odteraz si budete robiť raňajky každý sám.  A bolo po probléme. A dnes som ešte aj za hviezdu!

Ešte odporúčanie matkám, ktoré majú ráno pre seba málo času aj preto, že musia robiť raňajky  všetkým, ktorí si doma pretierajú oči. Čo najskôr naučte svoje deti urobiť si ich samé. Naša dcéra od ôsmych rokov stávala o piatej na tréningy, čo nás ako rodičov zabíjalo. Ranných desať minút sme ušetrili tak, že sme ju okamžite naučili zaliať si cereálie mliekom a zohriať si ich v mikrovlnke.  Prežila to bez akejkoľvek ujmy na zdraví  a dnes má 24 rokov. Keď sme si to prepočítali do jej odchodu z domu v  19 rokoch, tak sme zistili, že sme takto ráno ušetrili 26 400 minút! A to už naozaj za to stálo.

Lucia Tomečková

Odporúčané články

Dôkaz úžasnej vernosti: Pes strážil svoju mŕtvu majiteľku a takmer umrel od hladu Ako odhaliť zadaného muža?

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Stĺpček na sobotu

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...