Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bolesť, brucho, žena, zdravie, telo, baktérie, trávenie, žalúdok,
shutterstock.com
9. mája 2014 Tipy redakcie od PRSITA Diskusia()

Nevyhnutné baktérie pre život: Ktoré sú to?

Existujú s nami od narodenia až po ukončenie života. Pomáhajú udržať rovnováhu v našom organizme a sú jeho nevyhnutnou súčasťou.

Pre pohodu človeka je potrebná rovnováha mikroflóry v tráviacom trakte. Viete, že asi 80 % nášho imunitného systému sa nachádza v tkanivách a v okolí tráviaceho traktu? Črevnú mikroflóru vytvára 400-500 rôznych druhov prospešných mikroorganizmov, ktoré udržiavajú rovnováhu pred vplyvom rozmnožených škodlivých baktérií. Z tohto dôvodu laktobacily zohrávajú zásadnú úlohu v udržiavaní celkovej pohody ľudského organizmu prirodzenou cestou.

Laktobacil pre život

Najdôležitejší z nich – Lactobacillus reuteri predstavuje najvýznamnejší laktobacil pre nás,pretože je to skutočne „ľudská“ baktéria mliečneho kvasenia. Nachádza sa v materskom mlieku, osídľuje náš tráviaci trakt a žije s nami naozaj až do ukončenia života. Samozrejme, ak honezničíme antibiotikami či inými spôsobmi (rádioaktivita). Narušená rovnováha mikroflóry prináša so sebou poruchy tráviaceho traktu, ako je hnačka, zápcha, zvracanie, znížená pohyblivosť čriev či dojčenská kolika.

Riešenie prirodzeným spôsobom

Pomoc prirodzenou cestou však existuje. Prichádza v podobe produktov švédskej farmaceutickej firmy BioGaia®. Práve tieto preparáty obsahujú spomínaný ľudský Lactobacillus reuteri DSM 17938, ktorý je známy pod komerčným názvom Lactobacillus reuteri Protectis®. „ Máme široké portfólio počnúc tabletami, kvapkami a zmesou na prípravu rehydratačného roztoku, ktoré obsahujú patentovaný, prirodzený „ľudský“ laktobacil. Tento typ je jedinečný tým, že dokáže prežiť v agresívnom prostredí ľudského žalúdka alebo žlče je schopný dlhodobo osídovať tráviaci trakt“ informuje PharmDr. Jaroslav Sopčák zástupca farmaceutickej firmy Ewopharma s.r.o., distribútora firmy BioGaia® na Slovensku.

BiogaiaBiogaia

Pre dospelých i pre deti

Ak vás trápi hnačka, kŕče či iné poruchy tráviaceho traktu, siahnite po prirodzenom riešení: “ V súčasnosti je dostupná novinka tablety BioGaia® ProTectis s jahodovou príchuťou, ktoré boli pôvodne určené deťom (od 3 rokov), ale veľmi si ich obľúbili i dospelí,“ hovorí PharmDr. Sopčák. „V prípade dojčenskej koliky dosahujeme skvelé výsledky s našou dietetickou potravinou na osobitné medicínske účely, ktorou sú kvapky BioGaia® ProTectis,“ dodáva farmaceut.

Nové výsledky štúdií preukázali, že dopĺňanie zinku skracuje trvanie akútnej hnačky, preto WHO a UNICEF odporúčajú použitie tohto minerálu v orálnej rehydratácii u detí. Toto odporúčanie skvelo napĺňa ďalší produkt švédskej farmaceutickej firmy BioGaia®, konkrétne probiotická zmes s Lactobacillus reuteri Protectis na prípravu rehydratačného roztoku s obsahom zinku BioGaia® Plus.

Nový rozmer v ústnej hygiene

V ústach sa nachádza niekoľko miliárd rôznych, pre nás prospešných, ale aj patogénnych baktérií. Zachovanie mikrobialnej rovnováhy je žiadúce nielen v tráviacom trakte, no i v ústnej dutine.. Ak dochádza k narušeniu rovnováhy, objavujú sa rôzne komplikácie, ako sú napríklad zápach zúst a ďalšie. Tieto problémy pomáhajú zmierniť pastilky BioGaia® ProDentis s mentolovou príchuťou, ktoré obsahujú Lactobacillus reuteri Prodentis, patentovanú kombináciu dvoch kmeňov laktobacilov (L. reuteri DSM 179387 a L. reuteri ATCC PTA 5289), ktoré sú ľudského pôvodu a boli objavené v materskom mlieku a slinách. BioGaia® ProDentis pastilky sa pomaly rozpúšťajú v ústach najlepšie po umytí zubov.

Viac informácií získate na www.biogaia.sk.

K téme

Recept na vitamínovú bombu pre vašu pleť! Pripravte si skvelú masku na tvár Dôsledky vianočného prejedania sa pomôže zmierniť toto ovocie

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.