Nový web o sclerosis multiplex

lekár, žena, smútok, žiaľ, choroba, zdravie, plač,
shutterstock.com
reklama:

BRATISLAVA 28. júla (PR) – Sclerosis multiplex – diagnóza, ktorá so sebou prináša množstvo otázok. Aj keď ide o nevyliečiteľné ochorenie, je možné naučiť sa s ním žiť a bojovať. Pre pacienta a jeho okolie je dôležité poznať toto ochorenie, vzdelávať sa a byť motivovaný popasovať sa s ním. Práve o tom, ako sa správať k vlastnej diagnóze, či k pacientovi v našom okolí, ktorý SM má, je nová webová stránka www.esemkari.sk

Webová stránka je zameraná primárne na pomoc pacientom a ich rodinným príslušníkom a priateľom, aby lepšie pochopili mechanizmus ochorenia a potrebu dodržiavania liečebných postupov. Pacienti, ale aj ich rodina a priatelia, tu nájdu základné informácie o ochorení, postupoch pri starostlivosti, perspektívach a možnostiach. Zároveň sa na stránkach dozviete aj podrobnosti o širšom okruhu tém, ktoré sa pacientov s diagnózou sclerosis multiplex dotýkajú, ako sú rodinné a intímne vzťahy, či odborná, sociálna pomoc a poradenstvo v pacientskych združeniach.

Do časti pre odbornú verejnosť majú právo vstúpiť len lekári a zdravotnícki pracovníci. Nájdu v nej informácie o možnostiach liečby sclerosis multiplex, dáta o účinnosti, bezpečnosti a tolerabilite liekov, informácie o štúdiách a registroch a taktiež publikácie súvisiace s touto diagnózou.

Webová stránka www.esemkari.sk je súčasťou celosvetového osvetového projektu MS and action, ktorý pre pacientov so sclerosis multiplex pripravila spoločnosť Novartis.

28. júla 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: PR