Oasis vydajú reedície prvých troch albumov

Skupina Oasis
Skupina Oasis shutterstock.com
reklama:

Kapela tak oslávi 20. výročie vydania debutovej štúdiovky Definitely Maybe (1994).

Fanúšikovia a fanúšičky už nefungujúcej britskej kapely Oasis sa môžu tešiť na reedície prvých troch albumov formácie. Bývalí členovia skupiny chcú takto osláviť 20. výročie vydania debutovej štúdiovky Definitely Maybe (1994). Práve reedíciu tohto albumu uvedú na trh ako prvú, a to 19. mája. Nahrávky (What’s The Story) Morning Glory? (1995) a Be Here Now (1997) by sa mali dostať na rad tiež ešte tento rok.

Novinka bude pozostávať z troch CD obsahujúcich aj raritné a živé záznamy či demá, ako napríklad doteraz nezverejnené akustické verzie skladieb Live Forever a Shakermaker nahrané v Paríži, demo skladby Strange Thing či živý záznam piesne Sad Song. Definitely Maybe vyjde aj na vinyle, ktorý bude tiež súčasťou pripravovaného deluxe box setu.

Formácia taktiež pripravila kópie demo kazety z roku 1993 s názvom Original 1993 Demos obsahujúce osem skladieb, ktoré nahrala pred tým, ako podpísala zmluvu so spoločnosťou Creation Records. Na vinyle vydajú aj singel Supersonic, ktorého B strana ponúkne pieseň Take Me Away a tiež živú verziu skladby I Will Believe.

Oasis vznikli v roku 1991. Okrem spomínaných prvých troch albumov majú na konte aj štúdiovky Standing On The Shoulder Of Giants (2000), Heathen Chemistry (2002), Don’t Believe The Truth (2005) a Dig Out Your Soul (2008). Činnosť skupiny už od začiatku sprevádzali ostré a otvorené spory medzi gitaristom Noelom Gallagherom a jeho bratom, spevákom Liamom Gallagherom, ktoré napokon v auguste 2009 viedli k jej rozpadu.

Informácie pochádzajú z webstránok www.nme.com, www.gigwise.com, www.digitalspy.co.uk a z archívu agentúry SITA.

26. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA