Obetavé dievča roky nosí chorú priateľku na chrbte do školy

Obetavé dievča roky nosí chorú priateľku na chrbte do školy
www.odditycentral.com
reklama:

Čínska školáčka neváha denne prejsť vyše šesť kilometrov so spolužiačkou na chrbte, aby aj jej telesne postihnutá kamarátka získala adekvátne vzdelanie.

Keď sa malá školáčka He Qin-jiao pred štyrmi rokmi dozvedela, že jej kamarátka z dôvodu choroby nebude môcť ďalej chodiť do školy, rozhodla sa túto situáciu zmeniť vlastnými silami. Vtedy deväťročné dievčatko sa spolužiačku trpiacu detskou obrnou, ktorú zaneprázdnení rodičia nemali ako nosiť do školy, rozhodla do školy nosiť sama – každý deň vyše 6 kilometrov tam a naspäť na chrbte.

Obetavé dievča roky nosí chorú priateľku na chrbte do školy
www.odditycentral.com
Odhodlané dievča každý deň počas troch rokov prešlo úctyhodnú vzdialenosť so spolužiačkou na chrbte, aby telesne postihnutá Ying-hui nevynechala v škole ani jednu vyučovaciu hodinu. Keď sa o nevídanej oddanosti školáčky dopočula miestna vláda, rozhodla sa zakročiť a začiatkom uplynulého školského roka Ying-hui darovala vlastný vozík.

Qin-jiao ani po tom kamarátke neprestala pomáhať. Každé ráno vstáva o šiestej hodine, aby svojim rodičom pomohla s domácimi prácami a následne sa ponáhľa zaklopať na dvere svojej chorej spolužiačky, aby ju na vozíku včas odtlačila na začiatok vyučovania. V škole, ktorá nie je prispôsobená potrebám telesne postihnutých žiakov, Ying-hui následne nosí do triedy na druhom poschodí na chrbte.

Nedávno správu o obetavej hrdinke zverejnili aj čínske médiá, vďaka čomu sa nezvyčajný príbeh rýchlo začal šíriť na sociálnych sieťach na celom svete a čínske dievčatko si vyslúžilo titul “najkrajšej čínskej študentky”. Qin-jiao však zostáva verná svojej prirodzenej skromnosti. “Je milé, že ľudia ma takto ocenili, ale nerobím to kvôli tomu. Ying-hui je mojou najlepšou priateľkou a čas strávený v škole by bez nej nebol taký istý. Ak to znamenalo, že ju musím nosiť, tak presne to som musela urobiť,” hovorí školáčka.

Fotoalbum k článku:

Obetavé dievča roky nosí chorú priateľku na chrbte do školy
www.odditycentral.com
“Vôbec mi to neprekáža. Dáva nám to šancu dobre sa porozprávať každý deň pred vyučovaním aj po ňom,” dodala Qin-jiao.

Keď žiaci nedávno v škole dostali úlohu opísať najdôležitejšiu osobu v ich živote, ochrnutá Ying-hui si prirodzene vybrala svoju dlhoročnú hrdinku. “He Qin-jiao používa svoje mladé útle plecia, aby podoprela môj svet. Bez nej by som vôbec nemohla chodiť do školy. Je najlepšou priateľkou, akú si človek môže želať,” napísala Ying-hui.

Trinásťročné dievčatá tento rok skončili základné vzdelanie a v septembri by mali nastúpiť na strednú školu. Ich rodiny sú však natoľko chudobné, že zatiaľ nie je isté, či budú môcť v štúdiu pokračovať aj ďalej.

www.odditycentral.com, www.shanghaiist.com

8. augusta 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz