Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hádka, dvaja, láska, pár
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.thinkstockphotos.com
18. mája 2019 LifestyleSex a vzťahy od Milota MezeiováSITA Diskusia()

Obmedzujete svojho partnera? Otestujte sa!

Snažíte sa svojho partnera zmeniť, alebo ho rešpektujete? Skúste sa otestovať v nasledujúcich riadkoch.

Často máme tendenciu meniť povahu a spôsob života nášho partnera. V momente, keď si chce robiť veci po svojom, začneme ho kritizovať, vyhrážať sa mu, žiarliť a robiť scény… To je však tá najrýchlejšia cesta, ako ho stratiť. Ako ste na tom vy? Domnievate sa, že viete druhých ľudí rešpektovať? Skúste si potom poctivo odpovedať na tieto otázky.

Ako budem reagovať, keď mi partner oznámi, že chce ísť s kamarátmi na hory?

Ako budem reagovať, keď partner vysloví svoje názory, ktoré sú v rozpore s tými, čo uznávam ja?

Ako budem reagovať, keď mi partner povie, že nepôjde na chalupu, lebo si chce odpočinúť a urobiť svoje veci?

Ako budem reagovať, keď sa so mnou partner nebude chcieť milovať vtedy, keď to chcem ja? Budem to rešpektovať? Budem sa urážať alebo si sex vynucovať?

Ako budem reagovať, keď partner odmietne moje duchovné učenie, s ktorým ho chcem oboznámiť? Dokážem jeho nezáujem rešpektovať, alebo mu budem svoje učenie vnucovať či urážať sa?

Ako budem reagovať, keď mi partner oznámi, že by chcel ešte ďalej študovať?

Ak ste zistili, že máte pri čítaní týchto príkladov zlé pocity, potom nedokážete druhých ľudí rešpektovať a nie ste schopní im ponechať slobodu rozhodovania. To je dôvod zamyslieť sa nad sebou. Ak vám vadí, že sa partner správa inak, ako si predstavujete, potom máte na výber. Buď sa s tým zmierite a začnete ho brať takého, aký je. Alebo si musíte nájsť iného partnera, ktorý bude vašim predstavám viac vyhovovať. Pre harmonický vzťah totiž platí: Druhý človek sa nebude meniť len preto, že si to vy želáte.

Treba však jasne rozlišovať, čo meniť ide a je to aj žiaduce, a čo zmeniť nikdy nemôžete. Vážne chyby a nedostatky sú prekážkou vo vzťahu i v osobnom rozvoji dotyčného. Prirodzená povaha človeka sa však meniť nedá. Preto by ste sa mali naučiť ju rešpektovať.

Autor: Milota

K téme

Chcete zistiť, či je vaša životná cesta tá pravá? Zvoľte si svoj kameň Existuje ideál? Toto treba o takmer dokonalých mužoch vedieť

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.