Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ples.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
27. novembra 2016 ŠoubizDomáci šoubiznis od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Odpočítavanie 100 dní do Československého plesu sa začalo

Česko-Slovenský ples, ktorému sa právom začína pripisovať titul prestížneho vrcholu českej i slovenskej plesovej sezóny, sa po ročnej prestávke opäť hlási o slovo. Rovnako ako každý rok sa uskutoční v týždeň sviatku sv. Valentína, tentokrát v sobotu 18. februára. Na najvýznamnejšom spoločnom plese sa obe krajiny stretnú už tradične symbolicky v historickej budove pražského Obecného domu, kde bol v roku 1918 vyhlásený vznik Československej republiky.

Záštity zo všetkých najcennejšie

Česko-Slovenský ples sa vracia so svojím 4. ročníkom. Organizátori zahájili odrátavanie symbolických 100 dní, ktoré ostávajú do slávnostného podujatia. Rovnako ako vlani, i tento rok sa spúšťa predaj vstupeniek presne 100 dní pred galavečerom.

Ako tvrdia organizátori, kvalitu renomovaného medzinárodného plesu sa snažia z roka na rok    zvyšovať po všetkých stránkach: „Programový, gastronomický, vizuálny, zážitkový, spoločenský – to sú aspekty, na ktorých systematicky pracujeme už štyri roky. Pevne veríme, že sa nám darí posúvať pomyselnú latku stále vyššie. Pozitívne ohlasy a priazeň, ktorú nám naši vzácni hostia prejavujú, sú pre nás dobrým znamením a motiváciou.”

Česko-Slovenský ples nadväzuje na dlhoročnú, vyše 40-ročnú tradíciu Slovenských plesov v Prahe. Práve zachovanie tradície, budovanie nadštandardných vzájomných medzinárodných vzťahov a symbolický historický význam podujatia sú dôvodom toho, že rovnako ako každý rok i v roku 2017 sa ples uskutoční pod oficiálnou záštitou prezidentov oboch krajín, prezidenta Českej republiky J.E. Miloša Zemana a prezidenta Slovenskej republiky J.E. Andreja Kisku. „Sme vďační, poctení a hrdí,” hovorí na margo záštit riaditeľ plesu Radovan Čaplovič „Angažovanosť hláv Českej republiky i Slovenskej republiky je pre nás nielen veľká česť, ale predovšetkým veľký záväzok, aby si náš ples zachoval vysokú úroveň, s ktorou sa ho snažíme rok čo rok organizovať,” dodáva.

Ve dvou se to lépe tančí – pri speve Heleny Vondráčkovej, Celeste Buckingham a Dana Bártu

Významných hostí Česko-Slovenského plesu bude večerom sprevádzať šarmantná slovensko-česká dvojica v zložení Adela Banášová a Libor Bouček.

V duchu tradičného sloganu „Ve dvou se to lépe tančí“ im budú do tanca spievať hlavné hviezdy večera – legenda českej a česko-slovenskej pop music Helena Vondráčková, talentovaná slovenská speváčka Celeste Buckingham a 10-násobný držiteľ Ceny Anděl, titulu v kategórii spevák roka Dan Bárta. Keďže hudobný a tanečný program Česko-Slovenského plesu prebieha na niekoľkých pódiách, trojicu umelcov doplní rad ďalších známych interpretov populárnej, ľudovej i vážnej hudby. Ich mená organizátori budú zverejňovať postupne.

Unnamed 3.jpg

Odporúčané články

Vieme, kto bude moderovať prestížny Ples v opere! 15 fotiek slávnych celebrít z maturitného plesu, neuveriteľné, ako sa niektorí zmenili

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.