Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Český spevák Ondřej Brzobohatý
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Český spevák Ondřej Brzobohatý SITA/Jozef Jakubčo
24. júna 2014 ŠoubizDomáci šoubiznis od JMSITA Diskusia()

Ondřej Brzobohatý: Milujem život taký, aký je!

Charizmatický spevák si na Slovensku získava sympatie slovenského národa rýchlosťou blesku.

Ondřej Brzobohatý sa dostal do povedomia Slovákov a sŕdc dámskeho publika vďaka účinkovaniu v porote speváckej šou Česko-slovenský X Factor.

V máji tohto roku v Bratislave absolvoval úspešný koncert na Slovensku, na ktorom predstavil čerstvo vydané CD Identity. Najnovšie sa môže popýšiť ďalším vystúpením v hlavnom meste Slovenska, kde sa predstavil ako predskokan britskej hviezdy Jamieho Culluma. Dámska jazda.sk si uchmatla chvíľku z Ondřejovho času a sympatický spevák nám porozprával o jeho prvotine „Identity“, ale aj o zážitku s Jamiem Cullumom.

Piesne z albumu Identity sme mali možnosť počuť naživo už počas koncertu Identity Tour 2014, ktoré Ondřej, za podpory svojej kapely odohral nedávno v Bratislave. Zaujímalo nás, kedy a ako v ňom skrsol nápad, že nahrá a vydá vlastný sólový album.

Český spevák Ondřej Brzobohatý
SITA/Jozef Jakubčo

„Už v čase, keď som hral s kapelou Búhví, som mal mnoho vlastných nápadov a vravel som si, že by možno nebolo až tak od veci zložiť a vydať niečo vlastné,“ prezradil. Dodal však, že prvotný zámer bol úplne iný ako výsledok. „Pôvodne som chcel vydať len jazzové cédečko, inštrumentálne, kde by som ani nespieval, pretože ten žáner mám naozaj rád, ale vtedy som nemal ambície speváka. Neskôr som nahral CD práve s kapelou Búhví, kde som sa vyspieval a začal som sa pohrávať s myšlienkou, že v budúcnosti, ak by som nahral vlastný sólový album, mohol by som na ňom aj spievať. Posledný rok bol pre mňa veľmi inšpiratívny a začal som skladať a písať texty a zrazu vznikol album.“

Album Identity vyšiel v máji, zaujímala nás jeho úspešnosť. „Predaj nadmieru prevýšil moje očakávania. V Čechách je momentálne jedným z najpredávanejších albumov a na Slovensku si tiež nevedie zle. Som prekvapený a zároveň veľmi rád, že si ho ľudia kupujú a že ich zaujíma kto som a čo som vytvoril.“

Aj nás zaujímalo, kde skladateľ a spevák čerpá svoju inšpiráciu. „Kdekoľvek! Ja všetko pozorujem,“ zareagoval okamžite. „Žijem svoj život a dívam sa okolo seba, prežívam veci, načúvam, keď ľudia okolo mňa rozprávajú a milujem život taký, aký je a to je najväčšia inšpirácia, aká existuje,“ prezradil spevák so spokojným úsmevom na tvári.

Nedalo nám nespýtať sa, či je CD , ktoré Ondřej nazval Identity, výpoveďou a odhalením identity Ondřeja Brzobohatého. „Nie je to len moja spoveď a výpoveď, mnoho krát to bola inšpirácia z rôznych iných príbehov od ľudí, ktorých som mal možnosť stretnúť, alebo sú mojimi priateľmi. Ale musím priznať, že časť albumu bola inšpirovaná mojím vlastným životom, ale nie je to len o mne.“

Po tejto odpovedi sa priam naskytol priestor na otázku, aká je teda Identita Ondřeja Brzobohatého. „No to nikto nevie, niekedy ani ja,“ odvetil so smiechom. „Človek nikdy nemôže sám o sebe povedať aký je, pretože si myslím, že by to bolo veľmi nepokorné. Človek by mal skôr povedať, aký sa snaží byť,“ snažil sa diplomaticky vyhnúť odpovedi, dal nám však priestor, aby sme sa ho opýtali, aký sa teda snaží byť. „Snažím sa byť spravodlivý, ale vzhľadom k tomu, že nie som Boh, niekedy mi to ide troška ťažšie. Nie vždy mi to vychádza, ale spravodlivosť je vlastnosť, ktorú mal môj otec a to ma mnoho krát inšpirovalo, keď som niekedy rozmýšľal nad tým, čo robiť. Aj to ma formovalo, aby som mal nejaké hodnoty, vytváral to, čomu verím, podľa čoho chcem žiť. Často to však nebýva jednoduché. Človek podlieha rôznym pokušeniam, ktoré sú občas príjemnejšie, občas menej príjemné, ale taký je život a moja vlastná identita je pre mňa zatiaľ nerozpoznateľná.“

Po pokuse odhaliť Ondrovu identitu sme sa opäť vrátili k jeho albumu, na ktorom predstavil aj krásnu pieseň Vietor. Tú naspieval so slovenským spevákom Petrom Cmorikom. Zaujímalo nás, ako vznikla táto spolupráca.

„Veľmi jednoducho!“ reagoval okamžite. „Napísal som refrén pesničky Vietor v slovenčine, slohy som zasa napísal v češtine a tak sa mi zdalo, že by bolo veľmi zvláštne, keby som ja spieval česko-slovensky. Preto som premýšľal nad duetom s nejakým slovenským interpretom, ale vybrať si ženu, to by mohlo byť troška zavádzajúce, pretože ten text by mohol pôsobiť zamilovane, a to on nie je. Je o tom, že človek v jednu chvíľu spozná, že musí zmeniť vlastný život a myslím si, že s Petrom to skvele vyšlo.“ My sme chceli vedieť, či Ondřej vybral a oslovil priamo Petra, alebo spolupráca vznikla jednaním manažmentov. „Ja som oslovil priamo jeho, veľmi sa mi páči jeho hlas. Vedel som a dúfal, že jeho hlas bude výborným protipólom toho môjho. A tak sa i stalo.“

Ondřej nám spomenul, že hovorí okrem češtiny aj po slovensky. Spýtali sme sa, či sa už niekedy pristihol, že rozmýšľa v slovenčine. „Áno, keď som na Slovensku, rozmýšľam v slovenčine, dokonca aj plynule rozprávam.“ A tak sme ho vyzvali, aby sme rozhovor dokončili v slovenčine :-). „No tak poďme,“ zasmial sa a my sme naozaj pokračovali len v slovenčine. Prvá slovenská odpoveď bola na otázku, ktorý z koncertov v rámci Identity Tour 2014 bol z jeho pohľadu najlepší. „Úplne najlepší koncert bol v Bratislave, v Ateliéri Babylon. A to nevravím preto, že som teraz v Bratislave, ale naozaj bol úplne total najvác,“ povedal bratislavským slangom :-).

Pri koncertoch sme ostali a Ondřeja sme požiadali, aby nám opísal koncert Jamieho Culluma, na ktorom sa sám predstavil ako predskokan.

„Koncert bol úžasný! Nemám teraz namysli moje vystúpenie, ale Jamieho. Bratislavský koncert bol ten najlepší, ktorý som od neho videl, a to som ich už absolvoval tri. Naposledy v Ostrave, play listom boli podobné, ale tento bratislavský mal omnoho väčšiu energiu.“ Samozrejme nás zaujímalo, či sa Ondřej s Jamiem stihli aj porozprávať. „Hej, ale veľmi krátko, pred koncertom. Je to pokorný, milý človek, ktorý sa evidentne tešil na koncert,“ prezradil nám svoj názor na Jamieho Culluma.

Kompletne autorské CD Ondřeja Brzobohatého s názvom Identity, o ktorom sme Vám priniesli zopár informácii i pikošiek si môžete vypočuť aj vy! Nový album Ondřeja Brzobohatého je možné kúpiť v digitálnom servise Supraphonline a v Bontonlande.

Sme radi, že sme opäť mali možnosť nejaký ten čas pobudnúť s týmto fešákom a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Odporúčané články

3 otázky pre plastického chirurga Dr. Petra Žiaka: Pomáha plastická chirurgia spamätať sa z nevery? 14 ženských tajomstiev, z ktorých muži šalejú

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Domáci šoubiznis

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies