Opernball začína, hosťom bude expriateľka Georgea Clooneyho!

Opernball začína, hosťom bude expriateľka Georgea Clooneyho!
Viedenský Opernball - debutanti Michael Poehn / Wiener Staatsoper
reklama:

Ples v Štátnej opere je tradičným vyvrcholením viedenskej plesovej sezóny za účasti domácej politickej špičky, hostí i celebrít zo zahraničia.

Známy viedenský Opernball sa už po 59. raz uskutoční v susednej metropole 12. februára. Ples v Štátnej opere je tradičným vyvrcholením viedenskej plesovej sezóny za účasti domácej politickej špičky, hostí i celebrít zo zahraničia.

Ples otvorí Elisabetta Canalis

Elisabetta Canalis
SITA/AP

Špeciálnym hosťom známeho viedenského podnikateľa Richarda Lugnera je tento rok talianska herečka, modelka a expriateľka Georgea Clooneyho, Elisabetta Canalis.

Viedenský štátny balet otvorí galavečer choreografiou Evelyn Tériovej ku skladbám Johanna Straußa a Emmericha Kálmána.

Medzi sólistami slávnostného otvorenia sú aj dvaja slovenskí členovia baletného súboru, Nina Poláková a Roman Lazik. Premiérovo sa predstavia aj hviezdy Štátnej opery, Aida Garifullinová a Oľga Bezsmetrná. S áriou z Donna Giovanniho od W. A. Mozarta hosťuje na plese aj španielsky baritón, Carlos Álvarez.

Opernball uvíta 5 150 hostí, ktorých čakajú aj novinky

Opernball otvorí tento raz 144 párov debutantov z jedenástich krajín z celého sveta a uvíta celkovo 5 150 hostí. Slávnostné otvorenie a priebeh viedenského Opernballu sleduje každoročne v priamom prenose rakúskej televízie ORF okolo 1,5 milióna divákov.

Vyvrcholenie plesu bude už tradične patriť kvadrilám z pera Johanna Straußa ml. v skorých ranných hodinách.

Fotoalbum k článku:

Novinkou Opernballu je zimná oranžéria vo vestibule, ktorá ponúkne oddych pre plesových hostí v obklopení skutočnej tropickej oázy plnej pomarančovníkov a eukalyptov. Dámy poteší novum v podobe tzv. pohotovostného krajčírskeho salónu v prípade “nehôd s plesovými róbami”.

Kvetinovú výzdobu viedenskej Štátnej opery tvoria tento rok kráľovské ľalie. Celkovo investuje operný dom do plesu vrátane interiérových zmien okolo 2,4 milióna eur a výnos z Opernballu sa pohybuje vo výške okolo 3,4 milióna eur.

11. februára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod