Opustil nás tanečník a choreograf Richard Hes

Richard Hes
Tanečník a choreograf Richard Hes Česká televize
reklama:

Päťdesiatročnému zakladateľovi tanečnej skupiny Uno vlani diagnostikovali rakovinu pankreasu.

Vo veku 50 rokov dnes zomrel český tanečník, choreograf, herec a zakladateľ tanečnej skupiny Uno Richard Hes. Príčinou úmrtia boli zdravotné komplikácie spojené s rakovinou pankreasu, ktorú mu diagnostikovali vlani. Informovala o tom televízia Nova, pre portál iDNES.cz to následne potvrdil režisér Zdeněk Zelenka, ktorý s Hesom spolupracoval na muzikáli Golem.

Ôsmeho februára médiá informovali o tom, že Hes sa v hospici, kde žil, pokúsil spáchať samovraždu skokom z okna. Nasledujúci deň však vysvitlo, že tanečník iba spadol na schodoch a poranil si koleno.

Richard Hes sa narodil 5. júla 1963 v Mladej Boleslavi. V roku 1977 stvárnil jednu z detských úloh v rodinnej komédii Nech žijú duchovia!. Vyštudoval tanec na konzervatóriu a v roku 1987 založil spomínanú skupinu Uno. V roku 1988 získal Hes ako vedúci skupiny televíznu cenu Zlatá rolnička.

V 90. rokoch sa potom podieľal ako choreograf na muzikáloch ako napríklad Dracula alebo Monte Cristo. V roku 2007 bol jedným z porotcov v súťaži Star Dance a o dva roky neskôr nakrátko obnovil činnosť skupiny Uno.

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz.

17. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA