Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tb_farebnenemocnice_unm 8.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: archív Oriflame Slovensko
15. novembra 2017 Deti a rodina od DamskaJazda.skTS Oriflame Slovensko Diskusia()

ORIFLAME VYNOVIL DETSKÉ ODDELENIE MARTINSKEJ NEMOCNICE

MARTIN ‒ Detské oddelenie Univerzitnej nemocnice Martin sa teší z vynovených priestorov. Vďaka charitatívnemu projektu spoločnosti Oriflame Slovensko s názvom „Farebné nemocnice“, ktorého tvárou je známa tenistka Daniela Hantuchová, sa stalo oddelenie v poradí už dvanástym, ktoré spoločnosť na Slovensku vynovila.

Značka prírodnej švédskej kozmetiky Oriflame Slovensko v pondelok 13. novembra slávnostne odovzdala Univerzitnej nemocnici Martin vynovené priestory jej detského oddelenia, ktoré opravila v rámci charitatívneho projektu s názvom „Farebné nemocnice“. Odovzdávania sa zúčastnila marketingová riaditeľka Oriflame Slovensko Lenka Štefániková, ako aj zástupcovia nemocnice na čele s generálnym riaditeľom nemocnice MUDr. Dušanom Krkoškom, novinári a v neposlednom rade tvár projektu, bývalá tenistka Daniela Hantuchová.

Tb_farebnenemocnice_unm 7.jpg
Zdroj: archív Oriflame Slovensko

„Veľmi ma teší, že môžem byť viac ako 6 rokov súčasťou tohto krásneho projektu pre deti. Pomáhať druhým pre mňa znamená veľmi veľa. Preto sa teším, že tieto zrekonštruované priestory prinesú aspoň trocha jasu do ich ťažkých dní, keď musia tráviť chvíle bez svojich rodičov, a vyčaria úsmev na ich tváričkách. Malým pacientom skoré uzdravenie!“ hovorí na margo spolupráce Daniela Hantuchová, ktorú na odovzdávaní sprevádzala mamina Marianna.

Univerzitná nemocnica Martin sa so svojím oddelením pre najmenších pacientov stala v poradí už dvanástou, ktorú spoločnosť Oriflame Slovensko počas 14 rokov charitatívnej činnosti zrekonštruovala.

Nové toalety, čakáreň aj nábytok

V rámci niekoľkomesačnej rekonštrukcie v hodnote viac ako 17 375 eur sa podarilo kompletne opraviť sociálne zariadenia detského oddelenia, čakáreň, ktorá je spoločnou pre niekoľko ambulancií, zrekonštruovať miestnosť na prebaľovanie a dojčenie, ako aj vymeniť okná. Spoločnosť Oriflame pri sťahovaní do nových priestorov nemocnice darovala aj sedačku, kreslá, stôl, stoličky, skrinku a poličky. V neposlednom rade dostalo oddelenie farebnejší vzhľad vďaka milým kresbám maskotov projektu „Farebné nemocnice“, zachytených v rôznych situáciách priamo na stenách.

Tb_farebnenemocnice_unm 6.jpg
Zdroj: archív Oriflame Slovensko

„Sme veľmi hrdí, že vďaka našej iniciatíve sme schopní podporiť slovenské nemocnice. Oriflame sa venuje charitatívnej činnosti už desaťročia a v tomto smere budeme aj pokračovať. Ako rodič som šťastný, že vieme pomôcť deťom pri ich liečbe, pretože keď je vaše dieťa choré alebo v prostredí, v ktorom sa necíti dobre, ani vy sa nemôžete cítiť dobre. Práve preto si myslím, že počas smutného obdobia, keď je dieťa napríklad po operácii, je veľmi dôležité byť v prostredí, kde sa cíti bezpečne,“ vysvetľuje riaditeľ Oriflame Slovensko Jonas Häggqvist, ktorý sa odovzdávania nemohol zúčastniť pre dôležité pracovné povinnosti. „Sme veľmi vďační za našich poradcov, ktorí nás podporili finančnými prostriedkami a, samozrejme, ďakujeme aj Daniele za to, že je takým dobrým vzorom a spolupracuje s nami na tomto projekte už niekoľko rokov. Dúfame, že inšpirujeme viac spoločností, aby nás nasledovali a spravili to isté,“ dodáva. „Milé deti, dúfam, že ste sa potešili novým farbám na stenách. Sme si istí, že vynovené nemocničné prostredie sa vám bude páčiť oveľa viac. Prajem vám všetko dobré a skoré uzdravenie,“ uzatvára Jonas Häggqvist.

Maskotom projektu „Farebné nemocnice“ vdýchol život a premaľoval ich na steny oddelenia talentovaný maliar Marek Maest.

Tb_farebnenemocnice_unm 1.jpg
Zdroj: archív Oriflame Slovensko

„Detskí pacienti prežívajú pobyt v nemocnici veľmi emotívne. Príjemné prostredie detského oddelenia nám pomáha navodiť u nich väčšiu psychickú pohodu. Sme radi, že aj naše zdravotnícke zariadenie sa stalo súčasťou projektu Farebné nemocnice, a oceňujeme snahu spoločnosti Oriflame vytvoriť pre hospitalizované deti pekné prostredie, ktoré prispieva k lepšej reakcii na liečebný proces,“ povedal na margo projektu generálny riaditeľ Univerzitnej nemocnice Martin MUDr. Dušan Krkoška, PhD, MBA. Práve to je hlavný zámer projektu, aby sa deti na nemocničných lôžkach cítili ako vo vlastnej detskej izbe.

Vďaka patrí kozmetickým poradkyniam

Nič z toho by nebolo možné bez kozmetických poradkýň Oriflame, ktorých je na Slovensku viac ako 40-tisíc.

„Aj v tomto roku sa nám podarilo zrekonštruovať ďalšie detské oddelenie a spríjemniť tak ďalším detským pacientom ich pobyt v nemocnici. Veľmi sa z toho tešíme a veľké ďakujem patrí hlavne našim kozmetickým poradkyniam, ktoré prispievajú na tento projekt svojím registračným poplatkom,“ vysvetľuje marketingová riaditeľka Oriflame Slovensko Lenka Štefániková. „Nemocnica v Martine tak ožila farbami, aj keď jej, samozrejme, do budúcnosti želáme čo najmenej detských pacientov. V roku 2017 je to už v poradí 12. zrekonštruovaná nemocnica, to znamená, že Oriflame zrekonštruoval detské oddelenia slovenských nemocníc v hodnote viac ako 270 000 eur! Určite v tomto projekte plánujeme pokračovať aj naďalej,“ uzatvára pani Štefániková.

Tb_farebnenemocnice_unm 3.jpg
Zdroj: archív Oriflame Slovensko

Ktorá slovenská nemocnica sa stane v ďalšom roku novým adeptom na rekonštrukciu, zatiaľ nie je známe.

Charita je poslaním Oriflame

Spoločnosť Oriflame s 50-ročnou tradíciou vo svete a takmer 25-ročnou na Slovensku sa venuje charitatívnej činnosti po celom svete, pričom dôraz kladie práve na pomoc tým najmenším. Na Slovensku je to projekt „Farebné nemocnice“, ktorý funguje už od roku 2003. Oriflame Slovensko ďalej venuje každoročne svoje 2 % z daní neziskovej organizácii Plamienok, ktorá pomáha nevyliečiteľne chorým deťom.

K téme

Oriflame poradca: Nastylujte si najkrajší rok 2020! Luxusné vianočné sady za výnimočne výhodné ceny!

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.