Osem vecí, ktoré treba vedieť pred prvým tetovaním

tetovanie, žena, sexi, krása, telo, rebelka, kérka, pery, beauty
shutterstock.com
reklama:

Časy, keď tetovanie bolo výsadou motorkárov a drsných chlapov, sú už dávno preč. Ak sa aj vy rozhodujete pre podobné skrášlenie tela, čo treba pred tým vedieť?

Tetovanie – kedysi tradícia dávnych kultúr či výsada drsných chlapov, dnes módny trend. Uvažujete aj vy o podobnom skrášlení tela? Keďže tetovanie nie je na chvíľu, pred vstupom do tetovacieho štúdia si treba zvážiť nasledovné skutočnosti:

Pre aký motív sa rozhodnúť?

Samozrejme najlepšie vám poradí srdce. Nie je nad to objaviť symbol, ktorý vám bude niečo hovoriť i za dvadsať rokov. Preto je dosť riskantné nechať si tetovať mená svojich aktuálnych lások či obrázok, ktorý práve letí. V prípade ak vôbec netušíte, pre aký motív sa rozhodnúť, skúste sa poradiť s tatérom, ktorý vás môže nasmerovať.

Vyberte si toho správneho tatéra

V poslednej dobe pribúda medzi profesionálmi z tejto oblasti stále viac ľudí s výtvarným vzdelaním, ktorí majú svoj špecifický štýl. Práve podľa toho by ste sa pri výbere tatéra mali riadiť. Preto si najskôr prehliadnite stránky jednotlivých štúdií a vyberte si to, ktorého štýl je vám najbližšie.

Trendy v tetovaní

Ak chcete byť in, zabudnite na lebky či iné drsné motívy. Tie totiž už majú svoje najlepšie roky za sebou. Rovnako aj tetovanie vykúkajúce z bedrových nohavíc. Súčasný trend je veľmi jednoduchý, často abstraktný. No na druhej strane sa ničomu medze nekladú a dá sa vytetovať skutočne všetko.

Tetovanie a starnutie

Máte obavy, že sa časom tetovanie môže zdeformovať? Pokiaľ je kvalitné, nemalo by sa ani s pribúdajúcimi rokmi meniť. Zle urobená línia sa však môže neskôr rozmazať a je treba ju znovu oživiť. Ak ide o portrét s veľkým množstvom detailov, ide to dosť ťažko. Z farieb najhoršie vydržia veľmi svetlé, pastelové odtiene, obzvlášť vtedy, keď sa často opaľujete.

Bez bolesti to nejde

Tetovanie, či chcete alebo nie, určite ucítite. Ide však o miernu bolesť, ktorá sa podobá poškrabaniu mačkou. Keďže každý z nás má prah bolesti inde, najlepšie sa presvedčíte o tom samé. Najviac bolestivé sú tetovania na lakťoch, kolenách, rebrách, chrbte, teda na miestach, kde sa koža tesne dotýka kosti. Nepríjemný môže byť aj krk a dlane. Najmenej naopak bolí tetovanie na ramene, či na lýtku.

Ako sa na tetovanie pripraviť?

V prvom rade sa dobre vyspite a najedzte. Pred tetovaním nepite alkohol ani kávu, pretože koža potom môže viac krvácať. Nie je vhodné ani čerstvé opálenie. Farba by potom mohla odísť spolu s ním.

Možné riziká

Ako pri každom zásahu do organizmu, tak aj tu môže hroziť infekcia. Pokiaľ však tetovacie štúdio dodržuje všetky hygienické zásady, nemáte mať prečo strach. K hladkému priebehu hojenia môžete pomôcť aj vy, a to umývaním skrášlenej časti tela antibakteriálnym mydlom.

Ak sa tetovanie prestane páčiť…

Jedným z riešení je tzv. cover-up (pretetovanie) alebo odstránenie laserom, vďaka ktorému tetovanie postupne vybledne. Musíte však absolvovať viac sedení a hrozí, že s tetovaním odíde aj pigment kože.

Prečítajte si aj: Prehrešok z mladosti: Ako odstrániť tetovanie?

3. marca 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod