Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bux.sk
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bux.sk
19. mája 2014 LifestyleKnihy a film od WBNSITA Diskusia()

Ožeň sa a získaš veľký majetok!

BRATISLAVA 19. mája (PR) – Áno, môžeš získať obrovský majetok…no musíš sa oženiť s padlou ženou, čiže takou, ktorá potrebuje morálnu alebo duševnú záchranu. Asi takto by sa dal zhrnúť hlavný motív trilógie o bratoch Sullivanovcoch, šľachticoch z Blackwateru, ktorí si za nezvyčajných okolností hľadajú nevesty. Vychádza ďalší vzrušujúci príbeh Svadobná stávka a čitateľky historických romancí sa majú na čo tešiť.

Bratom Sullivanovcom, ktorí sa topia v dlhoch, svitá na lepšie časy. Ich chorý strýko spísal závet, podľa ktorého zdedia celý jeho obrovský majetok, ale má to jeden háčik: každý z nich sa musí oženiť s padlou ženou. Najstarší Jasper si už úlohu splnil sobášom s krásnou Clarissou. Teraz je rad na Sebastianovi, aby si našiel nevestu, ktorá bude vyhovovať strýkovmu výstrednému želaniu…

Lady Serena Grantleyová sa po matkinej smrti ocitla v područí nevlastného otca generála Heywarda, ktorý zneužíva jej krásu a núti ju lákať do jeho herní bohatých mužov. Keď sa z nej pokúsi urobiť milenku zhýralého grófa, Serena sa mu konečne vzoprie a požiada o pomoc Sebastiana Sullivana – muža, ktorému pred rokmi dala svoje srdce.

Prečítajte si úryvok z novinky Svadobná stávka:

Serena sa už vopred pripravovala na stretnutie so Sebastianom, skôr či neskôr muselo k nemu dôjsť. Tri roky je dosť dlhý čas, navrávala si. Sebastian je už určite ženatý s nejakou dievčinou z bohatej rodiny. Nikdy nespomenula jeho meno pred cestovateľmi v Európe, kde spolu s nevlastným otcom robili svoje čachre. Ani ona nikdy nič nepočula o bratoch Sullivanovcoch. Občas spomínala na krátke mesiace ich známosti, na idylický sen naivnej mladej dvojice, ktorá nemala ani potuchy o reálnom svete. Za uplynulé tri roky dospela a teraz videla svet inými očami, široko otvorenými a cynickými. Bez mihnutia oka sa zmierila s generálovým dvojitým životom.

No teraz zrazu vošiel do miestnosti Sebastian. Skôr ako sa stihla spamätať, pocítila, ako jej na chrbte naskakujú zimomriavky. V tej chvíli sa im stretli oči a posledné tri roky zmizli v nenávratne. S tými zlatistými vlasmi a prenikavými modrými očami bol príťažlivý ako vždy. Keď k nej vykročil, vysoký a štíhly ako jedľa, srdce jej od radosti poskočilo. No zrazu bolo po všetkom. Objavil sa nevlastný otec, zastrel jej výhľad a krásna predstava sa razom rozplynula.

Ruka, v ktorej držala karty, sa jej trochu zachvela; myseľ, zvyčajne pokojná, sa zahmlila. Ale veď najhoršie má už za sebou, navrávala si. Prvé stretnutie je vždy najtrápnejšie. Nemusia sa zhovárať, stačí, ak sa jeden druhému uklonia, vymenia si pozdrav a pár zdvorilostných fráz. Už ju nezaskočí nepripravenú.

Pre nedostatok sústredenia prehrala, čo sa jej nestávalo, no povedala si, že raz za čas je dobré dokázať, že ani bank nie je neporaziteľný. Aj tí najlepší hráči by odmietali hrať pri stole, kde sedí bank a stále vyhráva.

Hodiny odbili deväť a Serena pozrela na dvojkrídlové dvere, pri ktorých stál sluha oznamujúci, že sa podáva prvá večera. Usmiala sa na hráčov pri stole. „Páni, navrhujem, aby sme zišli dolu na večeru. Prestávka nás všetkých trochu osvieži.“

Muži nadšene súhlasili, zložili karty a odtisli stoličky. „Môžem vás odprevadiť, lady Serena?“ uklonil sa jej mladý vikomt a ponúkol jej rameno. Na hlave mal napudrovanú parochňu, čo mu lemovala cherubínsku tvár s dlhými mihalnicami. Oči mal trochu červené, lebo pil už druhú fľašu burgundského.

„Ďakujem, lord Charles.“ Serena mu položila ruku v rukavičke na brokátový rukáv a dala sa vyviesť zo salóna širokým schodiskom do nádherne pripravenej jedálne. Niesla sa pomedzi hostí sťa labuť a ochutnávala jedlá naložené na dlhých bufetových stoloch. Odchlipla si šampanského luxusnej značky Rhenish aj burgundského. Obzerala sa na všetky strany, aby zistila, kde treba doplniť jedlo alebo nápoje.

Generál Heyward bol všade, rozprával sa s hosťami, rozdával komplimenty dámam, nalieval do pohárov, aby ukázal, aký je dokonalý hostiteľ. Cudzí človek by si pomyslel, že ide o extravagantný súkromný večierok s tými najvznešenejšími hosťami, nie o zhromaždenie, ktorého cieľom je dostať čo najviac hostí nahor k hráčskym stolom. Za skvostnú večeru nakoniec dobre zaplatia.

Odporúčané články

Napínavý knižný titul: Nočný lov od Róberta Bryndzu Matúš Vallo predstavil knihu Plán Bratislava, pokrstila ho herečka Zuzana Fialová!

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Knihy a film

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.
Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies