Paríž uzatvoril sezónu jarných fashion weekov

Valentino na jar/leto 2015
SITA/AP
reklama:

Vo francúzskej metropole predstavili najhorúcejšie novinky a trendy na jar/leto 2015 a tým sa oficiálne uzatvorila sezóna prestížnych týždňov módy.

Čo môže byť lepšie, ako po dlhej studenej zime privítať jar, ktorá sa podľa návrhárskej elity bude niesť v znamení telových a pastelových farieb, 70. rokov či rafinovaného minimalizmu. Pocit slobody a komfortu sa stáva kľúčovým.

Návrat 70. rokov

Široké nohavice, výrazný pás, splývavé šaty či sandále na platforme, kožené bundy. Moderné spracovanie trendu 70. rokov nadobudlo novú, modernú a veľmi príťažlivú tvár. Dokonale mu nahráva aj jarná paleta farieb. Od žltej, cez modrú a čiernu až po neutrálne farby zeme. To všetko sa dalo obdivovať u značiek Louis Vuitton, Elie Saab a Giambattista Valli.

SITA/AP

Pruhy

Úzke, široké, vertikálne, horizontálne. Hlavne výrazné a dominujúce, najlepšie v kombinácii s rôznymi farbami a asymetrickými strihmi. Riccardo Tisci z Givenchy predstavil svoju víziu zvodných a flirtovných šiat s gotickým nádychom, Jean Paul Gaultier oživil pruhmi dámske kostými a nohavice. U Giambattistu Valliho boli pruhy využité vo forme zaujímavého dekoračného prvku.

Čipka

Časy, keď bola čipka určená výsostne večer do spoločnosti, sú nenávratne preč. Dnes čipku charakterizujú pojmy ako romantická, ženská, odvážna a sexy. Nosí sa nielen ako detail, ale rovno na celom kuse odevu.

Z bohémskej kolekcie značky Chloé bol citeľný folklór, Valentino vdýchol život modelom reprezentujúcim umelecké a architektonické diela a Nina Ricci dodala nový unikátny rozmer luxusným kúskom vhodným na každý deň.

SITA/AP

Vysoké a stojačikové goliere

Blúzky a košele sú späť, aby si tak upevnili svoje miesto v našich šatníkoch. Módny dom Christian Dior sa nechal inšpirovať súdnym dvorom z 18. stotoročia, Sarah Burton pre Alexandra McQueena zase kimonami z osobnej zbierky, pričom dôraz kládla na čaro formálnosti a tradície japonského odevu.

Valentino pedstavil blúzky pozapínané tesne ku krku efektne skombinované s ozdobne perforovanými sukňami a románskymi sandálami.

SITA/AP

Kto by netúžil po odeve, ktorý je sofistikované, praktické a pohodové zároveň? Značky Stella McCartney, Céline a Hermès opäť raz dokázali, že komfort a sexepíl dokážu ísť spolu ruka v ruke, rovnako ako sofistikovanosť a praktickosť pričom minimalizmus jednotlivých modelov si uchoval svoju jedinečnosť.

Fotoalbum k článku:

O sexy časť trendov sa postarali presvitné materiály, sieťovinové vzory, čipka, odhalené brušká, rafinované výstrihy a prestrihy u značiek ako Elie Saab, Balmain, Viviene Westwood, Miu Miu a Jean Paul Gaultier.

Keď je reč o Gaultierovi, ten si dal na kolekcii špeciálne záležať, išlo totiž o jeho poslednú z rady ready-to-wear. Excentrický a talentom oplývajúci návrhár sa rozhodol zasvetiť všetku pozornosť a čas navrhovaniu modelov haute couture.

Príspevok napísala módna konzultantka Barbora Dudinská pôsobiaca v Toronte. Pôvodom Slovenka čitateľom portálu WEBNOVINY.sk prostredníctvom reportáží približuje najvýznamnejšie spoločenské podujatia vo svete súvisiace s módou a módnymi trendmi. Aktuálne novinky zo sveta módy prináša aj na jej oficiálnej webovej stránke www.barboradudinska.com.

10. októbra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Estetika v odievaní

Screenshot_2017 09 13 15 40 40 1.png

Estetické cítenie je prameňom všetkého prekrásneho, veľkého a človek zbavený tohto citu stojí na úrovni nemej tváre“, definuje V.G. Belinskij. Estetika … Čítať ďalej