Patrick Stewart nechce vedieť ľuďom čítať myšlienky

Patrick Stewart
Patrick Stewart SITA/AP
reklama:

Herec nedokáže pochopiť, prečo by chcel niekto vedieť, čo si myslia iní ľudia.

Anglický herec Patrick Stewart by nechcel byť ako Charles Xavier, známy aj ako Profesor X, ktorého stvárnil vo filmoch X-Men (2000), X-Men 2 (2003), X-Men: Posledný vzdor (2006) a X-Men: Budúca minulosť (2014). Sedemdesiatštyriročný rodák z anglického Mirfieldu to uviedol na sociálnej sieti Facebook, kde odpovedal na otázky fanúšikov a fanúšičiek.

“Ak by mutanti naozaj existovali, ktorým z nich by ste chceli byť?” opýtal sa istý John Torres. “Určite by som nechcel byť mutantom, ktorý dokáže čítať myšlienky iným ľuďom. Prečo by niekto chcel vedieť, čo si ten druhý myslí? Chcel by som mať takú nadprirodzenú schopnosť, že keď sa pozriem na text, ihneď si ho zapamätám. Práve mám pred sebou 60 strán, ktoré sa musím naučiť,” prezradil herec.

Patrick Stewart sa v roku 1966 stal členom Royal Shakespeare Company a na divadelných doskách si zahral s hercami ako Ben Kingsley alebo Ian Richardson. Postupne sa prepracoval aj do seriálov a televíznych filmov. Jeho meno však bolo stále pomerne neznáme, aj keď sa objavil vo filmoch ako Excalibur (1981) či Duna (1984) režiséra Davida Lyncha. Prielom prišiel s úlohou kapitána Jean-Luca Picarda zo seriálu Star Trek: Nová generácia (1987 – 1994) i filmov Star Trek (1994 – 2002). Druhou Stewartovou významnou rolou bol spomínaný Charles Xavier. Okrem toho si zahral aj v snímkach ako Sprisahanie (1997), Moby Dick (1998) alebo Macík (2012). Od roku 1996 má hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy.

Informácie pochádzajú z webstránky ew.com a z archívu agentúry SITA.

25. januára 2015

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA