Paul Bettany stvárni v nových Avengeroch androida Visiona

Paul Bettany
Paul Bettany SITA/AP
reklama:

Oranžového Visiona stvoril zloduch Ultron. On sa však svojmu stvoriteľovi chrbtom otočí a pridá sa k Avengerom.

Britský herec Paul Bettany si zahrá v pripravovanom filme Avengers: Age of Ultron, ktorého americká premiéra je naplánovaná na 1. mája 2015. Informoval o tom magazín The Hollywood Reporter. Štyridsaťdvaročný Bettany v snímke stvárni oranžového androida Visiona, ktorého priviedol k životu zloduch Ultron. Ten túžil po tom, aby dokázal stvoriť živú bytosť, pretože aj on sám bol výtvorom doktora Hanka Pyma, ktorého nesmierne obdivoval. Vision, ktorý si neskôr začne románik so superhrdinkou Scarlett Witch, sa však vzoprie svojmu stvoriteľovi a pridá sa na stranu dobra, teda Avengerov.

Pokračovanie mimoriadne úspešných Avengerov dostalo pomenovanie po desaťdielnom komikse Age of Ultron z dielne Marvelu, ktorý vyšiel v roku 2013 v limitovanej edícii a sústreďuje sa na návrat zloducha Ultrona, ktorého stvárni James Spader. Vo filme Avengers: Age of Ultron si svoje úlohy zopakujú Robert Downey Jr. (Iron Man), Mark Ruffalo (Hulk), Chris Hemsworth (Thor), Chris Evans (Kapitán Amerika), Scarlett Johansson (Čierna vdova) či Jeremy Renner (Hawkeye). Zahrajú si v ňom aj Aaron Taylor-Johnson (Quicksilver), Elizabeth Olsen (Scarlet Witch) či Thomas Kretschmann (Baron Strucker). Zloduch Loki v podaní Toma Hiddlestona sa v však snímke neobjaví. Film bude režírovať Joss Whedon. Nakrúcať sa bude aj v Londýne.

Paul Bettany sa narodil 27. mája 1971. Je známy z filmov Príbeh o rytierovi (2001), Čistá duša (2001), Dogville (2003), Da Vinciho kód (2006), Légia (2010) alebo Turista (2010). V komiksovkách Iron Man 2 (2010) a Iron Man 3 (2013) prepožičal hlas robotovi Jarvisovi.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

7. februára 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA

Odvážne srdce

Odvazne srdce.jpg

BRATISLAVA 12. septembra 2017 (DJ/PR) – „Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou … Čítať ďalej

Pod maskou

Pod maskou.jpg

BRATISLAVA 30. augusta 2017 (DJ/PR) – Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… V edícii … Čítať ďalej