Peter Bič Project majú singel Don’t Wanna Be Just Friends

Peter Bič Project
Peter Bič Project facebook.com/ Peter Bič Project
reklama:

Skladba pochádza z albumu Say it Loud, ktorý formácia vydala v roku 2012.

Slovenská formácia Peter Bič Project má nový singel Don’t Wanna Be Just Friends. Pieseň pochádza z ich ostatného albumu Say it Loud (2012).

Skladba vznikla spontánne. Najskôr chytľavá melódia, potom text, na ktorom sme pracovali všetci spoločne. No za hlavným námetom stoja dvaja z členov kapely, speváčka Dáška Kostovčík a klavirista Matúš Pavlík. Kľúčovým odkazom piesne je „Don’t Wanna Be Just Friends“, ktorý je pre nich symbolický a má veľký význam. Keď bola pieseň hotová, nastal moment pravdy. Dáška a Matúš si uvedomili, že do piesne dali kúsok zo seba a vyjadrili si tak vzájomne city,“ vysvetlil frontman skupiny Peter Bič.

Z novinky sa teší aj Kostovčík, ktorá s kolegom po dlhoročnom priateľstve utvorila pár.

Vždy, keď spievam špeciálne túto pieseň, ozve sa vo mne pocit, ktorý som vtedy prežívala. S Matúšom nám to klape a hudba nás veľmi spája. Som šťastná, že nie sme iba kamaráti,“ prezradila speváčka.

Kapela už k piesni nakrútila aj videoklip, ktorý plánuje zverejniť čoskoro. „Nakrúcanie bolo príjemné. Ale lepšie ako pred kamerou sa cítim na pódiu, keď spievam. Do klipu ma upravili veľmi výrazne, veľa make-upu a doplnkov. Teším sa, ako to bude vyzerať v klipe,“ vyhlásila Kostovčík.

Peter Bič Project majú na konte hity ako Hey Now a Thinking About You. Kapela nedávno získala nomináciu na MTV European Music Awards. Formáciu tvoria Peter Bič, Dáška Kostovčík, Ivo Bič, Matúš Pavlík, Vlado Čekan a Jozef Zima.

https://www.youtube.com/watch?v=zOgPEVM9hfc

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

17. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA