Pharoahe Monch vydá v apríli nový album

Pharoahe Monch
Pharoahe Monch facebook.com/Pharoahe Monch
reklama:

Rapperova štvrtá sólovka ponesie názov P.T.S.D. (Post Traumatic Stress Disorder).

Americký rapper Pharoahe Monch oznámil, že jeho štvrtá sólová štúdiovka s názvom P.T.S.D. (Post Traumatic Stress Disorder) vyjde 15. apríla prostredníctvom nezávislého labelu Duck Down Music.

Na nahrávke sa ako hostia predstavia Black Thought, Talib Kweli, Denaun Porter, The Stepkids a Vernon Reid, pričom o produkcie jednotlivých skladieb sa postarali napríklad Lee Stone, Marco Polo, Jesse West alebo Quelle Chris. Pharoahe Monch, ktorý z pripravovanej novinky zatiaľ predstavil single Damage a Bad M.F., ešte pred jej vydaním absolvuje európske turné. V rámci neho sa 11. februára predstaví aj vo viedenskom klube Flex.

Štyridsaťjedenročný Pharoahe Monch, vlastným menom Troy Donald Jamerson, začínal svoju kariéru koncom 80. rokov minulého storočia v skupine Organized Konfusion, ktorú okrem neho tvorí Prince Po. Spoločne vydali zatiaľ tri albumy – Organized Konfusion (1991), Stress: The Extinction Agenda (1994) a The Equinox (1997).

Pharoahe Monch debutoval ako sólový interpret v roku 1999 s nahrávkou Internal Affairs. Ďalší album v jeho diskografii však pribudol až o osem rokov neskôr, keď vyšiel kritikmi veľmi kladne hodnotený Desire. Naň nadviazal v roku 2011 štúdiovkou W.A.R. (We Are Renegades).

Informácie pochádzajú z webstránky www.hiphopdx.com a archívu agentúry SITA.

31. januára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA