Pitva Peaches Geldof odhalila užívanie heroínu

Modelka Peaches Geldof (25) je mŕtva!
Modelka Peaches Geldof (25) je mŕtva! SITA/AP
reklama:

Bezvládne telo modelky a novinárky našli 7. apríla v jej byte.

Polícia z britského Kentu zverejnila oficiálnu správu o vyšetrovaní smrti dcéry írskeho hudobníka Boba Geldofa Peaches Geldof. Modelku a novinárku našiel mŕtvu v jej byte 7. apríla jej manžel, hudobník Thomas Cohen. Toxikologické testy, ktoré po smrti vykonali, ukázali prítomnosť heroínu v krvi zosnulej.

Ako teraz uviedol hlavný vyšetrovateľ miestneho policajného oddelenia Paul Fotheringam, vyšetrovatelia uznali, že Peaches Geldof bola v minulosti niekoľko rokov závislá od heroínu, no napokon s užívaním drogy prestala. “Peaches podstúpila metadónovú substitučnú liečbu, ktorá trvala dva a pol roka. Rovnako prejavila záujem o postupné odstavenie od liečby metadónom. Drogový test z novembra ukázal, že v tom čase neužívala žiadnu zakázanú drogu.”

V najnovšej správe však vyšetrovatelia uviedli, že začiatkom roka 2014 sa Geldof vrátila k užívaniu heroínu. “Svedkovia vypovedali, že približne vo februári mali podozrenie, že Peaches znovu užíva drogy. V jej byte navyše objavili látku, ktorú považovali za heroín. Po smrti Geldof sa v jej byte našli dôkazy o užívaní drog vrátane samotnej drogy, ktorú Geldof ukrývala v spálni,” píše sa v správe.

“Pitva objavila dôkazy o vpichoch na oboch predlaktiach a na ľavej ruke. Toxikológia ukázala fatálne množstvo heroínu v tele. Patológ ako smrť určil intoxikáciu opiátmi,” pokračuje policajná správa. Na základe týchto informácií vyšetrovatelia dospeli k záveru, že Geldof zomrela na predávkovanie heroínom. “Neexistujú informácie o tom, že by smrť Geldof zavinil niekto iný a tiež o tom, že by si Geldof vedome chcela vziať život alebo si ublížiť,” dodali v správe. Vyšetrovanie bude teraz pokračovať pátraním po dodávateľovi drogy.

Peaches Geldof skonala vo veku 25 rokov. V roku 2012 pre magazín Elle prezradila, že keď bola mladšia, experimentovala s drogami, no zároveň vraj vždy pamätala na to, čo sa stalo jej matke Paule Yates. Tá zomrela v roku 2000 na predávkovanie drogami. Práve pár hodín pred svojou smrťou zverejnila mladá žurnalistka prostredníctvom služby Instagram spoločnú fotografiu s mamou, čo mnohí považujú za signál toho, že chcela zomrieť.

Bob Geldof je známy vďaka pôsobeniu v kapele The Boomtown Rats. Zahral si napríklad v snímke Pink Floyd – The Wall (1982). Je tiež známy aktivista. Je organizátorom charitatívnych koncertov Live Aid a Live 8 či projektu Band Aid, známym najmä vďaka hitu Do They Know It’s Christmas?, ktorého je Geldof spoluautorom. S Bonom Voxom z U2 spolupracuje na rôznych kampaniach a projektoch na zmiernenie hladu a chudoby v Afrike.

Informácie pochádza

23. júla 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA