Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Klinika krásy Esthetic
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Esthetic
12. februára 2014 ZdraviePoradňa krásy od DJSITA Diskusia()

Plastika očných viečok nie je len kozmetický zákrok

Operáciou očných viečok (odborne sa nazýva Blefaroplastika) znižujeme objem vačkov pod okom a odstraňuje sa nadbytok kože z horných viečok.

Táto operácia sa zvyčajne vykonáva z kozmetických dôvodov, ale najmä u starších osôb, tiež z dôvodu zlepšenia zraku. Previs očných viečok môže spôsobovať zúžené videnie, tak ako to bolo u známeho herca Ľubomíra Pauloviča, ktorému na Klinike Esthetic urobili Blefaroplastiku z toho dôvodu, že ako sám hovoril: „kolegov na javisku videl bez hláv.“

Ako koža starne, postupne stráca svoju elasticitu. Nedostatok flexibility plus konštantný ťah spôsobený gravitáciou má za následok nadmerné hromadenie kože na horných a dolných viečkach.

Prebytočná koža na spodnom viečku spôsobuje vrásky a hrče. Na horných viečkach zase vzniknutý záhyb kože visí nad mihalnicami a v mnohých prípadoch ich prekrýva, čím obmedzuje videnie. Vydutie horných a dolných viečok môže spôsobovať aj nahromadený tuk v okolí očných buliev. Tenká membrána, ktorá drží tuk na správnom mieste sa vekom oslabuje a umožňuje tuku vystupovať do oblastí viečok.

Klinika krásy EstheticEsthetic
Samotná blefaroplastika neodstraňuje tmavé kruhy pod očami, vrásky, alebo iné kožné problémy. „Ak chce klient zároveň s previsnutým viečkom odstrániť aj tieto nedostatky, vykonávame ďalšie postupy, ako laserový resurfacing, prídavné výplňové injekcie, alebo čelový lifting,“ hovorí dermatologička a majiteľka Kliniky Esthetic MUDr. Alexandra Novotná, PhD.

Operácia trvá približne hodinu, pod vplyvom sedatív a v lokálnej anestézii. Operácia a pooperačný priebeh sú nebolestivé. „Stehy odstraňujeme týždeň po operácii. Dovtedy trvá aj rekonvalescencia. Drobné opuchy a modrinky môžu pretrvávať 2 týždne a dajú sa ľahko prekryť mejkapom. Výraznejšie krvné výrony sú na dolných viečkach,“ dodáva plastická chirurgička MUDr. Katarína Simonová z Kliniky Esthetic.

Otázky pre MUDr. Alexandru Novotnú PhD., majiteľku Kliniky Esthetic

Klinika krásy EstheticEsthetic
Kto je vhodným kandidátom pre operáciu očných viečok?

Najlepší kandidáti na operáciu ovisnutých očných viečok sú ľudia, ktorí sú v dobrom zdravotnom stave a ktorí majú realistické očakávania . Väčšina z nich má 35 rokov a viac, ale ak je ovisnutosť viečok genetickým stavom v rodine, môžeme operáciu vykonať aj u mladších osôb. Chcem však pripomenúť, že operácia očných viečok môže zlepšiť vzhľad klienta a pomôcť zvýšiť jeho sebadôveru. Avšak, môže mať za následok zmenu tvárovej štruktúry a celkového vzhľadu. Než sa teda rozhodnete podstúpiť operáciu, vždy ju starostlivo zvážte a porozprávajte sa s plastickým chirurgom o všetkých jej aspektoch.

Budú výsledky operácie očných viečok trvalé?

Operáciu dolných očných viečok je potrebné opakovať len zriedka a výsledný stav operácie horných viečok pretrváva až 7 rokov. Ak majú horné očné viečka výraznú tendenciu klesať, volíme radšej čelový lifting.

Ako sa mám pripraviť na operáciu očných viečok?

Dobré je prísť na kliniku s osobou, ktorá vás odvezie a tiež bude s vami počas predoperačného a pooperačného času na klinike. Tiež očakávajte, že v najbližších dňoch po operácii budete musieť obmedziť niektoré aktivity a pravdepodobne aj zostať doma na PN. V minime prípadov sa môže vyskytnúť problém so suchými očami, preto je dobré mať pripravené očné kvapky.

K téme

Lekári našli neobyčajný nález v oku staršej ženy, ktorá o ničom netušila Ako si „opraviť“ oči? Poznáme jednoduché triky

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.