Ples v opere otvorí svetová hviezda 80. a 90. rokov

Ples v opere, 14. ročník
SITA/Ples v opere
reklama:

Štyridsaťosemročný spevák sa na návštevu Bratislavy veľmi teší.

Už 15. ročník Plesu v opere slávnostne otvorí britský spevák Rick Astley. Štyridsaťosemročný interpret tak urobí 10. januára úderom na gong v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. Hudobník, ktorý navštívil hlavné mesto Slovenskej republiky aj v minulosti, sa na Bratislavu veľmi teší. “Bola to fakt dobrá noc. Pamätám si, že vonku bolo veľa snehu. Bol som na krátkej prechádzke a aj keď bolo veľmi zima, užíval som si to. Bratislava je krásna – most, rieka, starobylé budovy, teším sa, že sa tam pozriem opäť,” uviedol.

Tohtoročný Ples v opere bude po prvý raz režírovať žena – Jana Burkiewicz. Podujatie bude moderovať herečka Monika Hilmerová. O program sa postarajú Miroslav Žbirka, Hex, Vidiek, Cigánski diabli s Katarínou Knechtovou, Miroslava Partlová, Mária Čírová, Anita Soul alebo Svetlana Rymarenko, známa z formácie Fragile. Výťažok z Plesu v opere organizátori tentoraz venujú detským anestéziologicko-resuscitačným klinikám.

Čítajte aj: Poznáme moderátorku prestížneho Plesu v opere

Richard Paul “Rick” Astley sa pohybuje na scéne od roku 1985. Debutový album Whenever You Need Somebody vydal v roku 1987 a nadviazal naň počinmi Hold Me in Your Arms (1988), Free (1991) a Body & Soul (1993).

Štrnásty ples v opere

Fotoalbum k článku:

V roku 1993 ohlásil ukončenie činnosti a na scénu sa vrátil s nahrávkou Keep It Turned On (2001), po ktorej nasledoval zatiaľ posledný album Portrait (2005). Na konte má tiež niekoľko kompilácií. Jeho najznámejšou skladbou je hit Never Gonna Give You Up, ktorý dobyl niekoľko svetových singlových rebríčkov vrátane britského a tiež amerického Billboardu Hot 100.

Informácie pochádzajú od Sone Húšťovej zo spoločnosti Dynamic relations 2000 a z archívu agentúry SITA.

11. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA