Po koncerte Schoolboya Q a Nasa vypukla prestrelka

Schoolboy Q
Schoolboy Q SITA/AP
reklama:

K incidentu došlo vo štvrtok na parkovisku pred Red Rocks Amphitheatre v Colorade.

Po koncerte amerických rapperov Schoolboya Q a Nasa postrelili troch ľudí. K incidentu došlo vo štvrtok na parkovisku pred Red Rocks Amphitheatre v Colorade.

Podľa polície všetky tri obete spolu s ďalšími dvoma osobami, pričom jednou z nich bol Schoolboy Q, po streľbe odišli v bielom aute do Denveru. Následne ich zastavila policajná hliadka a zranených previezli do jednej z denverských nemocníc. Postrelení sú mimo ohrozenia života, jednu osobu z nemocnice už prepustili.

Polícia neskôr uzatvorila parkovisko a začala pátrať po strelcovi, pričom nikto nemohol miesto opustiť. Na koncerte, počas ktorého sa predstavil aj producent a rapper Flying Lotus, sa zúčastnilo približne 4 500 fanúšikov. Hovorca miestneho šerifa uviedol, že polícia zatiaľ nevie, či bol cieľom útoku Schoolboy Q.

Dvadsaťsedemročný Schoolboy Q, vlastným menom Quincey Matthew Hanley, sa narodil na vojenskej základni v nemeckom Wiesbadene, no po rozchode rodičov vyrastal v Los Angeles. Prvý text vraj napísal ako 16-ročný, ale s hudbou to začal myslieť vážne, až keď mal 21 rokov. Debutovú štúdiovku s názvom Setbacks vydal v roku 2011 a už o rok neskôr sa dostal do predaja aj jeho druhý album Habits & Contradictions. Zo zatiaľ poslednej nahrávky Oxymoron (2014) už predstavil single Collard Greens, Man Of The Year, Break The Bank a Studio. Okrem sólovej tvorby je tiež členom skupiny Black Hippy, ktorú spolu s ním tvoria Ab-Soul, Jay Rock a Kendrick Lamar.

Informácie pochádzajú z webstránok www.mercurynews.com, www.denverpost.com a z archívu agentúry SITA.

21. júna 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA