Po prečítaní už nikdy nepôjdete na slnko bez UV ochrany

slnko, pokožka, dovolenka, žena, opalovanie
shutterstock.com
reklama:

My vieme, ako vidíme slnko. Ale viete, ako slnko vidí vás? A čo nám rokmi, ktoré sa mu vystavujeme, spôsobuje?

Opaľovací krém

Už toľkokrát počuté, toľkokrát pripomínané vašim deťom.. Pravdou však je, že slnko spôsobuje nezvratné zmeny na našej pokožke a ešte horšie je, že narozdiel od viditeľného a rýchlejšieho starnutia pleti- najmä, ak sa spálite, spôsobuje slnko aj tie zmeny, ktoré nevidíme a to už pri obyčajnom vybehnutí na ulicu bez ochranného UV filtra. Toto video vám ukáže, prečo je dôležité nevychádzať z domu bez “fľašky s krémom”…

Spisovateľ a portrétista Thomas Leveritt používa ultrafialový fotoaparát, aby poskytol ľuďom pohľad na poškodenie slnkom, ktoré číha pod povrchom pleti. Ľudia mohli vidieť koľko pieh sa na ich tvári skutočne nachádza. Okrem pieh však mohli vidieť aj rôzne fľaky a degeneratívne zmeny na pokožke. Potom im dali do rúk krém s UV filtrom, aby sa natreli. Pozrite sa, s akým úžasom ľudia pozerali na svoju vlastnú tvár.

Deti sa rodia s pleťou čistou, dokonca pod ultrafialovým fotoaparátom nevidno žiadne pehy ani nijaké iné zmeny. Tie si ľudia privodia svojou starostlivosťou o pleť a častým, či menej častým pobytom na slnku bez ochranného faktoru. Taktiež je možné vidieť, že ľudia afroamerického pôvodu takýmto zmenám nepodliehajú, pretože ich tmavá pokožka prirodzene blokuje účinky UV žiarenia.

21. augusta 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod