Po ťažkej chorobe skonal spevák Joe Cocker

Zomrel spevák s nezameniteľným hlasom Joe Cocker
Zomrel spevák s nezameniteľným hlasom Joe Cocker SITA/AP
reklama:

Zostala len jeho nádherná hudba s nezameniteľným chrapľavým hlasom….

Vo veku 70 rokov dnes zomrel anglický spevák Joe Cocker. BBC správu potvrdil jeho agent Barrie Marshall, podľa ktorého bol Cocker “jednoducho unikátny” a bude nemožné zaplniť priestor, ktorý jeho odchod zanechá v srdciach blízkych.

Podľa portálu TMZ rodák zo Sheffieldu bojoval s rakovinou pľúc a skonal vo svojom dome v americkom Colorade. “Nepochybne bol najúžasnejším rockovým a soulovým hlasom, aký kedy vzišiel z Británie a po celý život sa vôbec nezmenil,” vyjadril sa ďalej Marshall. Cocker bol podľa neho skutočná hviezda, no zároveň zostal láskavým a pokorným mužom, ktorý miloval vystupovanie.

Joe Cocker sa narodil 20. mája 1944. Kariéru začínal coververziami skladieb od The Beatles. Na hudobnej scéne sa stal známym vďaka nezameniteľnému chrapľavému hlasu.

V roku 1969 sa “biely soulman” zúčastnil na legendárnom festivale Woodstock, kde odspieval dovedna päť skladieb. V roku 1983 získal prestížne ocenenie Grammy za dueto s Jennifer Warnes s názvom Up Where We Belong.

Pieseň z filmu Dôstojník a gentleman (1982) si na konto pripísala aj Oscara. V roku 2001 ho uviedli do siene slávy Grammy.

Medzi jeho najväčšie hity patria aj skladby With a Little Help From My Friends, Unchain My Heart, You Are So Beautiful, Summer in the City či You Can Leave Your Hat On.

Fotoalbum k článku:

Informácie pochádzajú z webstránok www.bbc.com, www.tmz.com a archívu agentúry SITA.

22. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA