Posledný deň roka má pre Alenu Heribanovú dvojakú príchuť

Alena Heribanová
Alena Heribanová Archív AH
reklama:

V novom roku plánuje pokračovať v snahách prezentovať slovenskú kultúru a šíriť dobré meno vo Viedni, kde pôsobí ako riaditeľka Slovenského inštitútu.

Posledný deň v roku má pre Alenu Heribanovú dvojakú príchuť. “Silvester má pre mňa vždy zvláštnu príchuť konca istoty starého roka, s ktorým som v harmónii žila a začiatok niečoho, čo ešte nie je isté, čo nepoznám. Vždy sa mi zdá jemne bolestné oslavovať zánik roka, ktorý mi veľa dal, v niečom ma podržal, ponúkol mi minimálne štyri pekné ročné obdobia, kopec skúseností, pár vrások, a oslavovať rok, ktorý sa práve rodí, a nevie, aké to má, a čoho sa v tomto niekedy chaotickom svete dožije,” povedala.

Spoločnosť jej na Silvestra budú robiť kamaráti. “Silvestra vždy oslavujeme s priateľmi, ktorí tomu pocitu rozumejú, väčšinou niekoľkohodinovou prechádzkou po lese, presnejšie zo Železnej studienky do Lamača a potom pri krbe, rozprávaní a spomienkach,” prezradila v rozhovore pre agentúru SITA Heribanová.

V novom roku plánuje pokračovať vo svojich snahách prezentovať slovenskú kultúru a šíriť dobré meno vo Viedni, kde pôsobí ako riaditeľka Slovenského inštitútu. “Snažím sa ostať verná svojej intuícii, skúsenostiam, ľuďom, tradíciám, vzťahom, ale rovnako si plánujem nové stretnutia, aktivity, cesty, zážitky. Vo Viedni, kde pôsobím, by som rada pokračovala v dobre naštartovanej prezentácii našej kultúry, vo vytváraní nových vzťahov s ľuďmi, ktorí nám pomáhajú, v šírení dobrého mena našich osobností, umelcov, našej krajiny, v novej ponuke našej mladosti, sviežosti a energie, ktorá nám nie je vlastná iba faktom, že Slovenská republika má iba 22 rokov života,” uzavrela.

31. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA