Pozerá sa váš partner po iných ženách? Chce vás vymeniť?

manželia, žiarlivosť, nevera, konflikt, dvaja, pár
Thinkstock
reklama:

Ak vás hnevá, že sa váš najdrahší otáča za každou sukňou, máme pre vás šokujúce odhalenie. Čítajte ďalej.

Stalo sa vám, že idete s partnerom po ulici, a ten váš doslova požiera očami okoloidúcu slečinku? Aká je zväčša vaša reakcia? Pravdepodobne sa začnete cítiť zle a na dotyčnú netušiacu ženu žiarliť. V mysli spriadať konšpiračné teórie typu: Už ma nemiluje, určite je to jeho milenka alebo bude. Čoskoro ma nahradí. Je krajšia ako ja…. bŕŕŕ, zastavte tento tok myšlienok, kým nie je neskoro. Nič z toho totiž nie je pravda.

Muži sa obzerajú za ženami, lebo musia

Mužský mozog je naprogramovaný na vnímanie ženských tvarov. Ovplyvňuje a dráždi ich zrak. Jednoducho za to nemôžu. No ich otáčanie za inou vôbec neznamená, že vás chcú nahradiť! To ich ani nenapadne. Je to mužská biologická reakcia na pekné tvary neznámej ženy. A keďže chlapi majú zle vyvinuté periférne videnie, musia sa otočiť celí, čo bohužiaľ neujde vašej pozornosti. Muži totiž disponujú tunelovým videním. V dávnych dobách potrebovali zamerať svoj zrak do diaľky, aby ulovili zver. Periférne videnie bolo podstatné najmä pre ženy – ochrankyne hniezda. Museli sme postrehnúť i najmenšie nebezpečenstvo všade okolo nás, aby sme ochránili naše deti.

15 vtipných indícií, že je váš partner žiarlivec

Ženy pozerajú po pekných mužoch viac ako ich partneri!

Áno, je to pravda. Nedávny výskum potvrdil, že ženy pozerajú po pekných okoloidúcich viac než muži, len sa nemusia otáčať, ako to býva v prípade mužov. Preto je to menej nápadné. Vlastníme totiž väčšie množstvo čapíkov na sietnici oka, čo nám umožňuje omnoho lepšie periférne videnie. Môžeme prijímať informácie už zo 45 stupňového uhla z oboch strán, sprava i zľava, zdola i zhora. Niektoré z nás sa dokonca môžu pochváliť periférnym videním v rozsahu 180 stupňov. Tak uznajte, že mužské pokolenie nemá šancu. Aj ženy sa teda otáčajú po pekných mužských zadkoch, len im na to neprídu.

1. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Nelly