Poznáme moderátorku prestížneho Plesu v opere

Ako sa obliekli celebrity na Ples v opere
Moderátorku slávnostného večera Luciu Barmošovú obliekol dizajnér Boris Hanečka. Orange
reklama:

Štyridsaťročná slovenská herečka sa na moderovanie intenzívne pripravuje.

Pätnásty ročník Plesu v opere, ktorý sa uskutoční 10. januára v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave, bude moderovať herečka Monika Hilmerová. Informoval o tom denník Nový Čas. „Vážim si dôveru, ktorú v moje schopnosti vložili organizátori plesu. Na túto úlohu sa intenzívne pripravujem a úprimne sa teším predovšetkým z jeho dobročinného rozmeru. A keďže sama som dvojnásobnou matkou a zdravie našich detí je pre mňa na prvom mieste, mám obrovskú radosť, že pomoc tento rok smeruje práve detským anestéziologicko-resuscitačným klinikám,“ vyjadrila sa 40-ročná herečka, ktorá sa na Plese v opere po prvý raz zúčastnila v roku 2012.

Monika je profesionálka, a to, že má hlboký vzťah k dobročinnosti, len potvrdzuje správnosť nášho tohtoročného výberu moderátorky,“ povedala riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová. Úlohy moderátorky sa v minulosti zhostili aj Alena Heribanová, Emma Tekelyová, Soňa Müllerová, Kamila Magálová, Jarmila Lajčáková-Hargašová, Diana Mórová, Iveta Malachovská, Zdena Studenková, Adriana Kmotríková, Andrea Pálffy-Belányiová, Adriana Kučerová a Lucia Barmošová.

Monika Hilmerová pôsobila od roku 1991 v Radošinskom naivnom divadle, kde stvárnila množstvo postáv, napríklad v inscenáciách Hostinec Grand, Kino Pokrok, Tata, Dohoda možná. Od roku 2003 je tiež členkou Činohry SND. Účinkuje napríklad v inscenácii Tak sa na mňa prilepila. Pôsobí aj v Štúdiu L+S a v divadle Astorka Korzo ´90. Diváci a diváčky ju môžu poznať z filmov O sláve a tráve (1984), Oběti a vrazi (2000), Der Lebensborn – Pramen života (2000), Ako divé husi (2000), Pokrvné vzťahy (2003), Rozhovor s nepriateľom (2007), Bathory (2008) alebo Kandidát (2013). V súčasnosti účinkuje v seriáli Búrlivé víno (2013). S tanečníkom Jarom Bekrom má dcéru Zaru a syna Leonarda.

Informácie pochádzajú z webstránky www.cas.sk a archívu agentúry SITA.

30. novembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA