Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nákup, žena, nakupovanie
Shutterstock
12. decembra 2014 Lifestyle od SITASITA Diskusia()

Poznáme najdrahšiu nákupnú ulicu na svete, je v New Yorku!

Slovensko sa v rebríčku umiestnilo na 55. priečke s priemerným nájomným v rámci bratislavských nákupných centier 660 eur na meter štvorcový na rok.

Horná časť newyorskej Piatej Avenue je s nájmom v prepočte 29 822 eur na meter štvorcový na rok najdrahšou nákupnou ulicou sveta. Hongkonská Causeway Bay zaznamenala 6,8-percentý pokles nájomného a skončila na druhej priečke so sumou 23 307 eur. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Cushman & Wakefield.

Na treťom mieste je parížska Avenue des Champs-Élysées s nájmom 13 255 eur. Za ňou nasleduje londýnska New Bond Street, kde nastal nárast nájomného o štyri percentá a za meter štvorcový tak ročne treba zaplatiť 10 361 eur. Na piate miesto sa dostala Pitt Street v Sydney so sumou 8 658 eur. „Pražskej ulici Na Příkopě patrí tohto roku 27. priečka v rebríčku. Nájomné má mierne rastúcu tendenciu, záujem zo strany obchodníkov je však stále obrovský. Ceny rastú i na Pařížskej ulici. Jej najatraktívnejšia časť sa cenovo prakticky už dotiahla na úroveň Příkop. Tam obchodníci platia za prenájom jedného metra štvorcového až 2 200 eur ročne,“ uviedol Jan Voslář, vedúci prenájmu jednotiek v centrách miest v spoločnosti Cushman & Wakefield.

Slovensko sa v rebríčku umiestnilo na 55. priečke s priemerným nájomným v rámci bratislavských nákupných centier 660 eur na meter štvorcový na rok. „Nákupné možnosti v Bratislave ponúka aj Obchodná ulica, ktorá sa však nepribližuje kalibru svetových nákupných tried. Kúpna sila a prostredie formujú trh a jeho možnosti, ktoré dokážu ponúknuť, preto na Obchodnej ulici vzniklo zoskupenie značiek zameraných na masu, skôr než na prestíž a tento trend aj naďalej pokračuje. Trh s luxusnou módou značne ovplyvňuje aj blízkosť Viedne, kde sú svetové značky už etablované,“ objasnil Matúš Furman, vedúci maloobchodného oddelenia v Cushman & Wakefield na Slovensku.

Top 10 najdrahších nákupných ulíc sveta spolu s nájomným na meter štvorcový na rok:

1. Piata Avenue – horná časť (New York) – 29 822 eur

2. Causeway Bay (Hongkong) – 23 307 eur

3. Avenue des Champs-Élysées (Paríž) – 13 255 eur

4. New Bond Street (Londýn) – 10 361 eur

5. Pitt Street Mall (Sydney) – 8658 eur

6. Via Montenapoleone (Miláno) – 8500 eur

7. Ginza (Tokio) – 8120 eur

8. Myeongdong (Soul) – 7942 eur

9. Bahnhofstrasse (Zürich) – 7456 eur

10. Stoleshnikov (Moskva) – 4749 eur

Informácie agentúre SITA poskytla Zuzana Gurová zo spoločnosti Cushman & Wakefield Property Services Slovakia.

Odporúčané články

Známa slovenská moderátorka obedovala s prvou dámou USA 3 triky supermarketov, ako oklamať zákazníkov, dostali aj vás?

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Lifestyle

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...