Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ples.jpg
24. októbra 2018 Šoubiz od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Poznáme účinkujúcich na Česko-Slovenskom plese

Aj šiesty Česko-Slovenský ples tradične vzdá hold významným českým a slovenským historickým míľnikom.

Hosťami šiesteho ročníka Česko-Slovenského plesu, ktorý sa uskutoční 16. februára v pražskom Obecnom dome, budú Hana Zagorová, No Name, Mária Čírová, Adam Ďurica či Vladimír Kerndl s dcérou Terezou Kerndlovou. Návštevníci a návštevníčky podujatia sa tiež budú môcť tešiť na Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod taktovkou Vladimíra Valoviča doplnený o sláčikovú sekciu, ľudové súbory a cimbalové muziky z oboch krajín a ďalších hostí, ktorých mená organizátori plesu zverejnia neskôr. Večeru pre hostí pripraví tím Francouzské Restaurace Art Nouveau pod vedením oceňovaného šéfkuchára Patrika Bečvářa. Slávnostný večer budú moderovať Lucia Barmošová a Martin Dejdar.

Aj šiesty Česko-Slovenský ples tradične vzdá hold významným českým a slovenským historickým míľnikom. Program plesu bude venovaný 30. výročie Nežnej revolúcie a ponesie sa tiež v duchu osláv polstoročia od konania prvého slovenského plesu v Prahe. „V roku 1969 po vzniku federácie bol v Prahe založený Miestny odbor Matice slovenskej, ktorý 23. apríla 1969 zorganizoval v sídle federálneho Ministerstva zahraničných vecí v Černínskom paláci takzvaný Spoločenský zoznamovací večer. Hostí večerom sprevádzala trojica Miroslav Horníček, Milan Lasica, Július Satinský s tanečným orchestrom. Dodnes sa o ňom hovorí ako o ‘prvom slovenskom plese v Prahe’. Týmto prvým spoločenským večerom sa vlastne založila tradícia každoročne konaných spoločenských večerov česko-slovenského priateľstva. Po Nežnej revolúcii a od rozdelenia federácie už pod oficiálnym názvom Slovenský ples, kontinuálne konaným až do roku 2008. A práve na jeho odkaz nadväzuje Česko-Slovenský ples, ktorý je nielen pripomienkou, ale tiež živým dôkazom pokračujúcich nadštandardných vzťahov medzi Čechmi a Slovákmi,” vysvetlil riaditeľ plesu Radovan Čaplovič.

Ples sa opäť uskutoční pod záštitou prezidentov Českej a Slovenskej republiky Miloša Zemana a Andreja Kisku. V rámci galavečera dostanú priestor na prezentáciu vybrané partnerské mestá z regiónov z oboch krajín, ktoré tiež udelia podujatiu symbolické záštity. Ktoré mestá to budú, odhalia organizátori neskôr.

Vstupenky na podujatie budú v predaji od 28. októbra. Viac informácií o Česko-slovenskom plese si záujemcovia a záujemkyne môžu nájsť na jeho oficiálnej webstránke www.ceskoslovenskyples.cz.

K téme

Česko-Slovenský ples – Zrodila sa nová legenda plesovej scény Prešporský bál 2020: Kto získal ocenenie Bratislavská čučoriedka?

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.